Nice I liga: Chojniczanka zwyciężyła w Mielcu. Piękny gol rozluźnił Stal

Chojniczanka Chojnice wygrała 2:1 ze Stalą Mielec w 13. kolejce Nice I ligi. Najpiękniejszego gola meczu strzelił Mateusz Gancarczyk, ale nie dał drużynie z Podkarpacia nawet punktu.

radość piłkarzy Chojniczanki Chojnice PAP / PAP/Adam Warżawa / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chojniczanki Chojnice
Kibice dopiero rozsiedli się wygodnie na trybunach w Mielcu, a obie drużyny już zaznaczyły swoją obecność na boisku golem. Prowadziła Stal po pięknym strzale Mateusza Gancarczyka zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki zanim wpadła do bramki zdezorientowanego Radosława Janukiewicza. Niewiele później, bo w 12. minucie wyrównał na 1:1 Andrzej Rybski.

Zapachniało wysokim wynikiem, jednak piłkarze wdali się później w walkę i na pewien czas zapomnieli o stwarzaniu sytuacji podbramkowych. W środku pola Chojniczanki brakowało spokoju Pawła Zawistowskiego, kapitana zespołu, którego gol dał drużynie z Pomorza zwycięstwo w Mielcu w poprzednim sezonie.

Tuż przed przerwą Stal mogła odzyskać prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Dejan Djermanović nie trafił czysto w piłkę i spudłował. Słoweniec był jeszcze bliżej szczęścia po powrocie z szatni, kiedy główkował w poprzeczkę. Na początku drugiej części przeważała Stal. Trener gości Krzysztof Brede zareagował na zagrożenie dwiema zmianami. Zamiast Jacka Podgórskiego i Andrzeja Rybskiego wprowadził Adama Ryczkowskiego oraz Emila Drozdowicza.

Roszady personalne pomogły wiceliderowi, który wypracował sobie trzy szanse na zdobycie decydującego gola. Drużynę z Mielca ratowali Radosław Majecki oraz Dominik Sadzawicki. W 79. minucie ratownik się już nie znalazł, a wynik na 2:1 dla Chojniczanki ustalił strzałem z rzutu karnego Wojciech Lisowski po zagraniu ręką Przemysława Lecha.

Trzy punkty pozwoliły Chojniczance Chojnice awansować na szczyt tabeli. W sobotę będzie czekać na odpowiedź dotychczasowego lidera Odry Opole, która zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Drużyna Brede wygrała cztery z ostatnich sześciu meczów. Pozostałe zremisowała. Szczególnie dobre statystyki ma ostatnio na wyjazdach.

Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:1)
1:0 - Mateusz Gancarczyk 10'
1:1 - Andrzej Rybski 12'
1:2 - Wojciech Lisowski (k.) 79'

Stal: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Krzysztof Kiercz, Przemysław Lech, Leandro - Krystian Getinger, Michał Janota - Łukasz Wroński, Mateusz Gancarczyk (77' Tomasz Swędrowski), Maksymilian Banaszewski (61' Mateusz Cholewiak) - Dejan Djermanović

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka - Oskar Paprzycki, Krzysztof Danielewicz - Jacek Podgórski (54' Adam Ryczkowski), Andrzej Rybski (63' Emil Drozdowicz), Jakub Bąk (81' Rafał Grzelak) - Tomasz Mikołajczak

Żółte kartki: Gancarczyk, Lech (Stal) oraz Podgórski, Lisowski, Boczek, Drozdowicz (Chojniczanka)

Czerwona kartka: Michał Janota (Stal) /84' - za brutalny faul/