Premier League: Leicester i WBA na remis, Grzegorz Krychowiak wypracował gola!

Na zakończenie 8. kolejki Premier League Leicester City zremisowało u siebie z West Bromwich Albion 1:1. Duży udział przy bramce dla gości miał Grzegorz Krychowiak!
Szymon Mierzyński
Reuters / Andrew Boyers / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Polak spędził na boisku 90 minut i rozegrał bardzo dobre zawody. Był aktywny, miał sporo odbiorów, a w drugiej połowie wywalczył rzut wolny, po którym The Baggies objęli prowadzenie (został sfaulowany przez Kelechiego Iheanacho). Pięknym strzałem nad murem piłkę w siatce umieścił wtedy Nacer Chadli.

West Bromwich Albion nie było jednak lepsze. Przez większą część gry ton wydarzeniom na King Power Stadium nadawały Lisy i w końcu także one dały swoim kibicom powody do radości. Wyrównanie padło w 80. minucie po kapitalnej akcji. Z lewego skrzydła centrował Ben Chilwell, piłkę idealnie zgrał w polu karnym Islam Slimani, a gola płaskim uderzeniem zdobył Riyad Mahrez. Algierczyk zrehabilitował się w ten sposób za nieprawdopodobne pudło, które przydarzyło mu się jeszcze przy stanie 0:0. Nie trafił wówczas w bramkę z kilku metrów.

Lisy poczuły krew i w końcówce próbowały jeszcze wyszarpnąć zwycięstwo, lecz ta sztuka im się nie udała. Remis tymczasem nie może ich zadowalać, bo zaliczyły szósty mecz z rzędu w Premier League bez wygranej i wciąż plasują się w strefie spadkowej.

West Bromwich Albion ma znacznie lepszą sytuację. The Baggies zakończyli 8. serię na 10. pozycji.

Leicester City - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)
0:1 - Nacer Chadli 63'
1:1  Riyad Mahrez 80'

Czy Grzegorz Krychowiak powinien pozostać w West Bromwich Albion dłużej niż tylko do końca sezonu?