Ligue 1: Ważne zwycięstwo Olympique Marsylia, Olympique Lyon przegrał z Girondins Bordeaux

Niedzielne spotkania 32. kolejki dostarczyły kibicom wielu emocji. Olympique Marsylia pokonał FC Lorient i obecnie wyprzedza wicelidera - Girondins Bordeaux o 2 punkty, Żyrondyści w meczu na szczycie ograli Olympique Lyon. Tymczasem Paris Saint Germain wygrało z Le Havre.

Piotr Robaczyński

Po 32. kolejce na czele tabeli umocnił się Olympique Marsylia. Podopieczni Erica Geretsa pokonali na wyjeździe FC Lorient 2:1, choć sukces ten nie przyszedł im łatwo. Do przerwy niespodziewanie prowadzili gospodarze, w 8. minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy w tym sezonie strzelec FC Lorient - Kevin Gameiro. Później wyraźną przewagę osiągnęli piłkarze OM, ale do przerwy nie udało im się odrobić straty. Na wyrównanie czekali do 59. minuty, wtedy Charles Kaboré wrzucił piłkę w pole karne, przyjął ją Sylvain Wiltord, który mijając golkipera dograł do Renato Civelli'ego, a Argentyńczyk wykończył akcję, kierując futbolówkę do pustej bramki. Swoją dominację goście potwierdzili w 79. minucie kolejnym trafieniem, gola na wagę cennych trzech punktów zdobył Brandao, asystę tym razem zaliczył Karim Ziani. Obecnie Olympique Marsylia wyprzedza wicelidera o dwa punkty i jest na dobrej drodze do zdobycia upragnionego mistrzowskiego tytułu.

Na 2. miejsce w tabeli awansowali zawodnicy Girondins Bordeaux, którzy w pojedynku na szczycie ograli Olympique Lyon. Zespół Les Gones w minionym tygodniu zaledwie zremisował z AS Monaco, a teraz ponownie zawiódł swoich kibiców i po raz pierwszy od dziesięciu lat przegrał na Stade Chaban Delmas. Niepokonani w tym sezonie na własnym stadionie Żyrondyści po dobrym meczu wygrali 1:0, w 43. minucie jedynego, jak się okazało, w tym spotkaniu gola zdobył Alou Diarra. Mimo porażki OL wciąż liczy się w rywalizacji o najwyższy cel, podopiecznym Claude Puela nie będzie jednak łatwo odrobić stratę czterech punktów do lidera.

Niespodzianki nie było na Parc des Princes, gdzie Paris Saint Germain podejmowało zamykającego tabelę beniaminka Le Havre. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Prowadzenie objęli w 41. minucie, wynik otworzył Ludovic Giuly, który po podaniu Jerome Rothena dopadł do piłki w polu karnym i pewnie pokonał Christophe Revaulta. W 54. minucie role odwróciły się. Giuly zgrał piłkę głową do Rothena, a on podwyższył na 2:0. Le Havre tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego dobił Guillaume Hoarau, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i ustalił wynik meczu na 3:0. Po 32. kolejce PSG plasuje się na 4. pozycji w tabeli ze stratą 5 punktów do lidera.