II liga: Legionovia straciła punkty w 94. minucie. Plaga remisów Gwardii

Legionovia Legionowo zremisowała 1:1 w zaległym meczu 12. kolejki II ligi. Prowadzenie straciła w 94. minucie. Podziałem punktów zakończył się również pojedynek GKS-u Bełchatów z Gwardią Koszalin.

Piłkarze Legionovii Legionowo pozwolili kibicom zapomnieć o mrocznym lecie, w czasie którego była czerwoną latarnią ligi. Drużyna Mirosława Jabłońskiego  wróciła do regularnego punktowania i w środę mogła zmniejszyć do trzech "oczek" swoją stratę do lokaty barażowej. Prowadziła i była kilkadziesiąt sekund od zwycięstwa.

Legionovia zdobyła gola na 1:0 w 20. minucie. Jego autorem był Przemysław Rybkiewicz. Młodzieżowiec pozyskany z Tęczy Biskupiec trafił do bramki przeciwnika w drugim meczu z rzędu i po raz czwarty w sezonie. Zakończył strzałem akcję z udziałem Filipa Kowalczyka i Krystiana Jajko.

Druga połowa to głęboka defensywa zespołu z Mazowsza. Na własną połowę wycofało się jedenastu jego piłkarzy, kilkakrotnie interweniował Dominik Pusek. Gryf znalazł sposób na zburzenie tego muru w 94. minucie. Gola na 1:1 zdobył Michał Trąbka strzałem w okienko zza pola karnego. Drużyna z Wejherowa uratowała punkt, jednocześnie po raz szósty nie zwyciężyła na własnym stadionie i została w strefie spadkowej.

Po pierwszej połowie GKS Bełchatów prowadził 2:1 z Gwardią Koszalin, a oba gole dla Brunatnych strzelił Piotr Giel, który w poprzednim sezonie występował w innym klubie z Pomorza, Kotwicy Kołobrzeg. Giel wrócił na szczyt klasyfikacji strzelców. Towarzyszy mu tam Leandro z Radomiaka Radom, który również strzelił dziesięć bramek w tym sezonie.

Trafienia Giela nie wystarczyły bełchatowianom do odniesienia zwycięstwa. Do ich bramki trafił najpierw Przemysław Brzeziański, czyli znajomy trenera Mariusza Pawlaka, a wynik na 2:2 ustalił Krystian Przyborowski. Gwardia zremisowała piąty raz z rzędu.

12. kolejka II ligi:

Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 1:1 (0:1)
0:1 - Przemysław Rybkiewicz 20'
1:1 - Michał Trąbka 90'

GKS Bełchatów - Gwardia Koszalin 2:2 (2:1)
1:0 - Piotr Giel 14'
1:1 - Przemysław Brzeziański 17'
2:1 - Piotr Giel 45'
2:2 - Krystian Przyborowski 50'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Legionovia zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?