W Anglii oskarżono zawodnika o symulowanie. Może ponieść bolesną karę

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Shaun Miller, zawodnik angielskiego klubu Carlisle występującego w League Two, prawdopodobnie jako pierwszy zawodnik w Anglii zostanie zawieszony za symulowanie.

W tym artykule dowiesz się o:

Wspominany incydent miał miejsce podczas spotkania Carlisle United  - Wycombe Wanderers (17.10.2017), które zakończyło się wynikiem 3:3. W 38. minucie meczu, gospodarze zdobyli gola po rzucie karnym wywalczonym przez Millera. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że karny został odgwizdany niesłusznie, a zawodnik Carlisle United bezczelnie oszukał arbitra.

Oświadczenie na stronie federacji mówi, że piłkarz został oskarżony o oszustwo podczas oficjalnego meczu, którym było wyraźne symulowanie faulu, doprowadzające do zdobycia gola w spotkaniu przeciwko Wycombe dnia 17.10.2017. Zawodnik może odpowiedzieć na zarzuty do 19.10.2017 do godziny 18:00.

Dalsza część oświadczenia wyjaśnia, że do ukarania zawodnika potrzeba jest jednomyślność komisji, która składa się z trzech osób.

Tym samym Shaun Miller, może zostać pierwszym zawodnikiem w Anglii, który zostanie ukarany za symulowanie podczas oficjalnego meczu.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik: Nie wykluczam wypożyczenia z Napoli

Źródło artykułu: