Puchar Ligi Angielskiej: Manchester United awansował najmniejszym nakładem sił

Manchester United bez trudu przeszedł do ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Ekipa Jose Mourinho pokonała Swansea City 2:0, a dublet ustrzelił Jesse Lingard.

Szymon Mierzyński
Wayne Routledge (z lewej) i Luke Shaw (z prawej) Reuters / Paul Childs / Na zdjęciu: Wayne Routledge (z lewej) i Luke Shaw (z prawej)
Czerwone Diabły zagrały w mocno eksperymentalnym składzie, mimo to górowały nad rywalem pod każdym względem. Nie musiały nawet specjalnie podkręcać tempa, a i tak z łatwością zapewniły sobie awans. Wynik został otwarty w 21. minucie, gdy Marcus Rashford efektownym podaniem uruchomił Jessego Lingarda, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Kristofferem Nordfeldtem. Szwed zastępował we wtorek Łukasza Fabiańskiego, któremu Paul Clement dał odpocząć i nie włączył go nawet do osiemnastki.

Po przerwie grające na pół gwizdka Czerwone Diabły przeprowadziły jeszcze jedną znakomitą akcję i Lingard skompletował dublet. Anglik zamknął uderzeniem głową kapitalne dośrodkowanie Matteo Darmiana z prawego skrzydła i Nordfeldt nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Łabędzie nie były w stanie nawiązać walki o korzystny wynik. Już przed przerwą sprawiały wrażenie pogodzonych z losem, a w drugiej połowie nie potrafiły choć na chwilę szarpnąć. W efekcie zespół Jose Mourinho ze stoickim spokojem utrzymał prowadzenie i zasłużenie zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej.

Kolejnego przeciwnika Czerwone Diabły poznają w losowaniu, które zaplanowano na środę.

Swansea City - Manchester United 0:2 (0:1)
0:1 - Jesse Lingard 21'
0:2 - Jesse Lingard 59'

Swansea City: Kristoffer Nordfeldt - Angel Rangel, Mike van der Hoorn, Alfie Mawson, Martin Olsson (39' Kyle Naughton), Sam Clucas, Sung-Yueng Ki, Roque Mesa (67' Leroy Fer), Wayne Routledge, Jordan Ayew, Oliver McBurnie (72' Tammy Abraham).

Manchester United: Sergio Romero - Matteo Darmian, Victor Lindelof, Chris Smalling, Daley Blind, Axel Tuanzebe, Ander Herrera (67' Nemanja Matić), Jesse Lingard, Scott McTominay, Anthony Martial (87' Luke Shaw), Marcus Rashford (66' Romelu Lukaku).

Żółte kartki: Angel Rangel, Sam Clucas, Sung-Yueng Ki (Swansea City) oraz Axel Tuanzebe (Manchester United).

Sędzia: Robert Madley.

Czy Manchester United zdobędzie Puchar Ligi Angielskiej?