Używali pirotechniki i przerwali mecz. Wysoka kara dla kibiców GKS-u Katowice

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Podczas derbowego meczu pomiędzy GKS-em Katowice i Ruchem Chorzów kibice tego pierwszego klubu zaprezentowali kilka efektownych opraw. Po jednej z nich spotkanie zostało przerwane. Za takie zachowanie fanów srogo ukarał PZPN.

W tym artykule dowiesz się o:

Prezes stowarzyszenia kibiców GKS-u Katowice (SK 1964), Piotr Koszecki, poinformował na Twitterze, że fani za zachowanie podczas derbowego meczu zostali ukarani 6-miesięcznym zakazem wyjazdowym, a do tego muszą zapłacić 8 tysięcy złotych grzywny.

To efekt nieprzepisowych zachowań fanów w trakcie meczu z Ruchem Chorzów. Dla kibiców GKS-u było to najważniejsze spotkanie sezonu i przygotowali kilka efektownych opraw. Używali też zakazanych środków pirotechnicznych: rac, petard i świec dymnych, a także spalili barwy lokalnego rywala.

To sprawiło zadymienie stadionu, przez co sędzia musiał na kilka minut przerwać spotkanie. Przypomnijmy, że mecz zakończył się zwycięstwem Ruchu Chorzów 2:1.

Czy kara dla kibiców GKS-u Katowice jest odpowiednia?