Primera Division: Pewne zwycięstwo Realu. Ronaldo i Benzema bez przełamania

Real Madryt pokonał na własnym boisku przedostatni UD Las Palmas 3:0. Ponownie w rozgrywkach ligowych bramki nie zdobyli napastnicy - Cristiano Ronaldo i Karim Benzema.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cristiano Ronaldo w meczu z Las Palmas PAP/EPA / MARISCAL / Cristiano Ronaldo w meczu z Las Palmas
Real Madryt do spotkania przystępował z dwoma porażkami na koncie - w Primera Division z Gironą i Lidze Mistrzów z Tottenhamem. Kolejna wpadka nie wchodziła w grę, ponieważ w sobotę swój mecz wygrał lider tabeli - FC Barcelona. "Królewscy" mieli też idealnego przeciwnika na przełamanie - do stolicy Hiszpanii przyjechał przedostatni UD Las Palmas z serią 6. porażek z rzędu.

Początek meczu nie mógł kibiców Realu napawać optymizmem. Gracze Zinedine'a Zidane'a mieli problemy ze skonstruowaniem akcji, a na dodatek gościom dość łatwo wychodziły ataki środkiem pola. Dopiero od 25. minuty gospodarze włączyli wyższy bieg i już zdecydowanie atakowali na bramkę autsajdera.

Ponownie w polu karnym rywala zawodzili Karim Benzema i Cristiano Ronaldo, którzy przed pierwszym gwizdkiem mieli tylko po jednej bramce na koncie! Francuz marnował 100-procentowe okazje, z kolei Ronaldo trafił tylko w słupek bramki Las Palmas.

Napastników wyręczył Casemiro, który w końcówce pierwszej połowy po strzale głową umieścił piłkę w siatce gości. Było to pierwsze trafienie tą częścią ciała w tym sezonie dla Realu. Dla porównania, w całych poprzednich rozgrywkach piłkarze mistrza Hiszpanii zdobyli aż 26 goli po uderzeniach głową!

Po przerwie szybko prowadzenie podwyższył Marco Asensio. 21-latek, w swoim stylu, uderzył z dystansu wprost w okienko bramki Las Palmas. Kolejna bramka totalnie podcięła skrzydła ekipie z Kanarów i gospodarze mogli kontynuować swoje ataki.

Wciąż pecha pod bramką rywali miał Ronaldo, który ostatecznie mecz zakończył tylko z asystą. Portugalczyk po kontrze idealnie dograł do Isco, a ten, podobnie jak Asensio, po raz 4. w tym sezonie ligowym cieszył się z trafienia. Obaj pomocnicy są najskuteczniejszymi graczami Realu w Primera Division.

Real Madryt wygrał 3:0, pozostaje na trzecim miejscu w tabeli i ma 8 punktów straty do lidera Barcelony.

***

Bohaterem Villarreal został Nicola Sansone. Włoch wszedł na boisko w 64. minucie spotkania z Malagą, a niecały kwadrans później miał już na koncie dublet! "Żółte Łodzie Podwodne" zgarnęły w 5. ostatnich kolejkach 13 na 15 możliwych punktów i z taką dyspozycją mogą powalczyć o miejsce, gwarantujące start w Lidze Mistrzów. Malaga wciąż zamyka ligową stawkę.

Swojego premierowego gola w Hiszpanii strzelił Adnan Januzaj. 22-latek kupiony za 10 mln euro z Manchesteru United zdobył jedną z bramek dla Realu Sociedad w wygranym 3:1 meczu z Eibar.

Ponadto 3. zwycięstwo z rzędu odniósł zeszłotygodniowy pogromca Realu Madryt - Girona. Taką samą serię, tyle że przegranych spotkań, ma Athletic Bilbao. Baskowie przegrali 1:3 z Celtą Vigo i mają tylko 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Real Madryt - UD Las Palmas 3:0 (1:0)
1:0 - Casemiro 41'
2:0 - Marco Asensio 56'
3:0 - Isco 74'

Real Madryt: Kiko Casilla - Nacho, Jesus Vallejo, Sergio Ramos, Marcelo - Toni Kroos (78' Dani Ceballos), Casemiro (67' Marcos Llorente), Isco - Marco Asensio, Karim Benzema (75' Lucas Vazquez), Cristiano Ronaldo.

UD Las Palmas: Raul Lizoain - Michel Macedo, Ximo Navarro, Mauricio Lemos, Pedro Bigas, Dani Castellano - Vicente Gomez (64' Loic Remy), Javi Castellano, Alberto Aquilani (84' Hernan) - Jonathan Calleri, Vitolo.

Żółte kartki: Isco, Kroos (Real) oraz Ximo Navarro (Las Palmas).

Sędzia: Sanchez Martinez.