Puchar Francji: Stade Rennes zagra w finale

W pierwszym półfinale Pucharu Francji nie było niespodzianki. Stade Rennes wygrało na wyjeździe z Grenoble Foot 1:0. W środę o drugie miejsce w finale tych rozgrywek powalczą zawodnicy Toulouse FC i EA Guingamp.

W tym artykule dowiesz się o:

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania osłabione. W barwach Grenoble Foot nie zagrali kontuzjowani Nassim Akrour, Sofiane Feghouli i Albert Baning, z kolei w składzie Rennes zabrakło Kadera Mangane oraz Luciena Aubey'a, od dłuższego czasu niezdolny do gry jest też Jimmy Briand. Faworytem byli goście, którzy w lidze wprawdzie grali ostatnio w kratkę, ale dysponują mocniejszą kadrą i nie ukrywali, że przyjechali na Stade des Alpes, aby wygrać z beniaminkiem.

Niespodzianki nie było, Rennes wygrało 1:0. Gola na wagę awansu do finału zdobył w 21. minucie Moussa Sow, który wykorzystał błąd golkipera Grenoble (nieudana interwencja po strzale głową Oliviera Thomerta) i skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze mieli przed przerwą dobrą okazję do wyrównania, ale Pierre Boya strzelił jedynie w poprzeczkę. W drugiej połowie, zawodnikom Grenoble także nie udało się odwrócić losów spotkania i to Rennes zagra w finale z Toulouse FC lub EA Guingamp.

Piłkarze Rennes będą mieli szansę na trzecie w historii zwycięstwo w rozgrywkach o Puchar Francji. Wcześniej zespół ten sięgnął po trofeum w 1971 i 1965 roku.

Grenoble Foot - Stade Rennes 0:1 (0:1)