Skromna wygrana Holandii. Węgrzy pokonani w Luksemburgu

Reprezentacja Holandii wygrała 1:0 mecz towarzyski ze Szkocją. Górą również niedawni rywale Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata. Coraz gorsze wyniki notują Węgrzy, którzy zostali pokonani 1:2 przez Luksemburg.

Piłkarze reprezentacji Holandii PAP/EPA / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Holandii
Już bez Arjena Robbena rozpoczęła nowy etap reprezentacja Holandii. W pierwszej połowie meczu ze Szkocją jej ofensywne trio tworzyli Quincy Promes, Ryan Babel oraz Memphis Depay. Ten trzeci trafił do bramki Wyspiarzy w 41. minucie po harmonijnym kontrataku. Ten gol wystarczył Pomarańczowym do odniesienia skromnego zwycięstwa 1:0 pomimo ataków Szkocji w drugiej połowie.

Coraz gorsze wyniki notuje reprezentacja Węgier. Jej porażka 1:2 z Luksemburgiem to pierwsza w historii starć z tym przeciwnikiem. Piłkarze znani z Lotto Ekstraklasy wystąpili w rożnych rolach. Nemanja Nikolić zdobył jedynego gola dla Węgrów, natomiast Gergo Lovrencsics dostał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Reprezentacja Panamy będzie egzotycznym debiutantem w zbliżających się MŚ 2018. Na początku meczu towarzyskiego z Iranem można było obawiać się o piłkarską jakość nowicjuszy. Persowie bez problemu przedostawali się w pole karne Los Canaleros i po 18 minutach prowadzili 2:0. Strzały do bramki oddali Ashkan Dejagah oraz Saman Ghoddos. Ten drugi, napastnik rewelacyjnego Ostersunds FK, jeszcze w styczniu reprezentował Szwecję.

Na trybunach w Grazu przeważali kibice reprezentacji Iranu. W 35. minucie niewiele zabrakło, by ich drużyna zdobyła trzeciego gola. Selekcjoner Panamczyków miał dość i zaczął zmieniać przed przerwą. Zimny prysznic odczuła cała drużyna i strzeliła gola kontaktowego w 39. minucie. Jego autorem był Gabriel Torres z rzutu karnego. Po przerwie Panama starała się doprowadzić do remisu. Grała lepiej, ale zmarnowała swoje szanse.

Spośród wyników na innych stadionach rzuca się w oczy wysokie zwycięstwo 4:1 Armenii z Białorusią. Ormianie byli przeciwnikami Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata. W grupie Biało-Czerwoni pokonali również Rumunię, która w czwartek zwyciężyła 2:0 z Turcją. Ken Kallaste był w podstawowym składzie reprezentacji Estonii, a Sergei Zenjov wszedł z ławki rezerwowych w spotkaniu z Finlandią. Drużyna z północy kontynentu zwyciężyła 3:0. Kasper Hamalainen nie zameldował się na boisku.