Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jakub Błaszczykowski najlepszy na rynku reklamy

Z badań przeprowadzonych przez "MediaCom" wynika, że Jakub Błaszczykowski ma największe wzięcie wśród sportowców na rynku reklamowym w Polsce.
Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Jakub Błaszczykowski rozdaje autografy kibicom Getty Images / Philipp Schmidli / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski rozdaje autografy kibicom

Błaszczykowski wyprzedził w tym zestawieniu między innymi Krzysztofa Hołowczyca, Marcina Gortata czy Roberta Lewandowskiego. "Wirtualnemedia.pl" poinformowały, jakimi kryteriami kierowali się ankietowani. W sondażu wzięło udział ponad 11 tysięcy osób w wieku 16-59 lat.

"Atrakcyjność reklamową określono w oparciu o trzy główne kryteria: siłę (popularność i sympatia), autorytet (czy gwiazda jest uważana za eksperta i czy może mieć wpływ na decyzje zakupowe konsumentów) oraz spójność z różnymi markami" - czytamy. 

Błaszczykowski uzyskał 119 punktów, dwa więcej od Hołowczyca. Dalej w klasyfikacji był Gortat i Lewandowski. Piłkarz Wolfsburga i były kapitan reprezentacji u Polaków wzbudza największą sympatię i uważany jest za najbardziej wiarygodnego. - Większość odbiorców jest skłonna kierować się jego sugestiami przy własnych wyborach. Jest dodatkowo niezwykle mocno postrzegany w wymiarach naturalnego, otwartego i zdrowego stylu życia - czytamy w uzasadnieniu "MediaCom".

Jak pisze portal "wirtualnemedia.pl": "Adam Nawałka, Kuba Błaszczykowski, Kuba Giermaziak i Jerzy Dudek kojarzą się najsilniej ze spokojem, rozsądkiem i troską o innych". Tomasz Romaniuk, szef działu badań "MediaCom", wyjaśnia powody popularności sportowców. - Wyróżnia ich przede wszystkim ambicja, ale i spokój, rozsądek. Są odbierani jako naturalni, nikogo nie udają. A to jest często klucz do skutecznej komunikacji przebić się z przekazem, jednocześnie nie popadając w sztuczność - komentuje. 

Z badań wynika również, że Adam Małysz jest bardziej godny zaufania od Kamila Stocha i Piotra Żyły, a Krzysztof Hołowczyc ma silniejszy wizerunek profesjonalisty od Roberta Kubicy i Kajetana Kajetanowicza. Według ankietowanych największa rzetelność cechuje Małysza, Gortata, Kubicę, Karola Bieleckiego i Rafała Sonika.

ZOBACZ WIDEO: Kto za Roberta Lewandowskiego? Kosecki i Saganowski przedstawili swoje pomysły

Czy Jakub Błaszczykowski budzi większe zaufanie od Roberta Lewandowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
wirtualnemedia.pl

Komentarze (7):

 • Manuel Zgłoś komentarz
  Nie kupiłem nigdy żadnego produktu reklamowanego przez Lewandowskich , bo działają na mnie jak antyreklama. Za dużo ich wszędzie . A co za dużo to niezdrowo
  • Skam Zgłoś komentarz
   Oczywiście że kapitan reprezentacji narodowej w piłce kopanej Błaszczykowski Jakub jest o wiele lepszym graczem, przywódcą i profesjonalistą od tego pseudo grajka na poziomie czwartej
   Czytaj całość
   mołdawskiej ligi amatorskiej o imieniu Robert i nazwisku Lewandowski. Jakub i Kubica Robert to dwaj aktywni sportowcy którzy w swoich dziedzinach sportu nie mają sobie równych przynajmniej wśród Polaków! Nie wspominając już o tym że budzą powszechny podziw i sympatię za to jacy są i kim są! Oczywiście tacy sportowcy jak Stoch Kamil czy Żyła Piotr również ale jednak Robert i Jakub są symbolami danych dziedzin sportu w tym okresie.
   • Szmondak Zgłoś komentarz
    Kuba jako człowiek to wzór do naśladowania, jako piłkarz.... też....
    • mirek d. Zgłoś komentarz
     jedynym kryterium na rynku reklam jest kasa, kto najwięcej zarabia? Błaszczykowski - śmiem wątpić. Król jest tylko jeden - Lewandowski i nie zawracajmy Wisły
     • Realista... Zgłoś komentarz
      Adamiakowa już nie chce zagrywać do niego, Biedronka prawie by zbankrutowała, a PLAY w rankingu jakoś nie może się przebić...w innych reklamach nie rozrywa du*y. Najlepiej jego wizerunek
      Czytaj całość
      "po strzeleniu gola" z rozdziawioną gębą byłby przydatny pod lasem z napisem "uwaga na dziki"....tylko, że tych goli nie widać tak jak dzików ale "gra pod siebie" pozostała.
      • Maciej Zawadzki Zgłoś komentarz
       Wow! Przynajmniej raz ktoś lepszy od Lewego :) Że pod względem reklam - szczegół -:)
       • Bialy Juryj Zgłoś komentarz
        Buahahahaha! Błąszczykowski?! Jedyny autorytet, to zakup biletów!
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×