Ligue 1: gol Prejuce'a Nakoulmy nie uratował FC Nantes, Paris Saint-Germain powiększyło przewagę nad AS Monaco

W spotkaniu 13. kolejki Ligue 1, Paris Saint-Germain przed własną publicznością rozprawiło się z FC Nantes, wygrywając 4:1.

Tomasz Rosiński
Zdecydowanymi faworytami sobotniego pojedynku byli paryżanie, którzy potwierdzili to miano i odnieśli 11. zwycięstwo w obecnym sezonie mistrzostw Francji. Jednocześnie PSG wykorzystało piątkowe potknięcie AS Monaco, które tylko zremisowało z Amiens SC 1:1, i w tabeli ma już sześć punktów przewagi nad obrońcą tytułu.

Paryski zespół rozpoczął rywalizację niemrawo i bardzo długo męczył się w ofensywie. Gospodarze wiatr w żagle złapali dopiero w 38. minucie, kiedy to wynik konfrontacji otworzył Edinson Cavani, wykorzystując dobre prostopadłe podanie od Javiera Pastore.

Nie minęły cztery minuty, a podopieczni Unai'a Emery'ego prowadzili już 2:0. Na dośrodkowanie z prawej flanki zdecydował się Angel di Maria i .... strzelił gola. Futbolówka minęła zaskoczonego Cipriana Tatarusanu.

Po zmianie stron piłkarze Paris Saint-Germain wciąż przeważali, ale dość niespodziewanie nadziali się na kontrę ze strony gości, którą wykończył Prejuce Nakoulma. Dla byłego zawodnika między innymi Górnika Łęczna i Górnika Zabrze był to pierwszy kontrakt z piłką, bo chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zmieniając Andreia Girotto.

Taki obrót spraw podrażnił paryżan, którzy zadali swojemu rywalowi jeszcze dwa ciosy. Najpierw do siatki trafił Javier Pastore, zaś kropkę nad "i" w 79. minucie postawił Cavani, który skompletował dublet w tym starciu.

Ligue 1, 13. kolejka:

Paris Saint-Germain - FC Nantes 4:1 (2:0)
1:0 - Edinson Cavani 38'
2:0 - Angel di Maria 42'
2:1 - Prejuce Nakoulma 60'
3:1 - Javier Pastore 65'
4:1 - Edinson Cavani 79'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Yuri Berchiche, Thiago Silva, Marquinhos, Dani Alves - Javier Pastore (80' Julian Draxler), Marco Verratti (80' Giovani Lo Celso), Adrien Rabiot (86' Christopher Nkunku) - Neymar, Edinson Cavani, Angel di Maria.

FC Nantes: Ciprian Tatarusanu - Chidozie Awaziem, Santos Silva Diego, Nicolas Pallois, Koffi Djidji - Valentin Rongier, Andrei Girotto (59' Prejuce Nakoulma), Abdoulaye Toure - Leo Dubois, Emiliano Sala, Lucas Lima (46' Jules Iloki).

Żółte kartki: Yuri Berchiche, Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Koffi Djidji, Nicolas Pallois, Chidozie Awaziem (FC Nantes).

1:1 - Yoann Andreu 23'

RC Strasbourg Alsace - Stade Rennais 2:1 (1:0) 1:0 - Jeremy Blayac 28' 2:0 - Stephane Bahoken 82' 2:1 - Adrien Hunou 88'