Nice I liga: dwa miesiące i dość. Drutex-Bytovia przełamała się

Po ponad dwóch miesiącach oczekiwania Drutex-Bytovia Bytów wygrała mecz ligowy 1:0 ze Stomilem Olsztyn. Także jeden gol dał Podbeskidziu Bielsko-Biała zwycięstwo z Chrobrym Głogów.

Drutex-Bytovia rozpoczęła aktywniej od Stomilu Olsztyn obie połowy. W pierwszej nie potrafiła tego udokumentować, ale w drugiej tak. W 54. minucie Michał Jakóbowski poszedł za akcją i na wślizgu skierował piłkę do siatki po podaniu Sebastiana Kamińskiego. Drużyna z Pomorza broniła się umiejętnie od momentu, w którym wyszła na prowadzenie.

Wygrana 1:0 pozwoliła bytowianom oddalić się od strefy spadkowej. Mają nawet szansę zimować w górnej połowie tabeli. Poprzedni mecz ligowy wygrali 16 września z Puszczą Niepołomice. Impas trwał osiem kolejek. Stomil Olsztyn traci z kolei łatkę mocarza na własnym stadionie. Piątkowa porażka to jego druga z rzędu, a trzecia w sezonie u siebie.

Także jeden gol dał Podbeskidziu Bielsko-Biała zwycięstwo w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Strzelił go w 58. minucie Dimitar Iliew z rzutu karnego. Kornel Paszkiewicz gwizdnął zagranie ręką jednego z głogowian. Bułgar trafił do bramki przeciwnika po raz pierwszy od 25 sierpnia, więc przełamał się po jeszcze dłuższym okresie niż Drutex-Bytovia.

Pozostałe mecze 18. kolejki zostaną rozegrane w sobotę i w niedzielę.