Puchar Włoch: Lazio w finale

Rzymskie Lazio nie tylko obroniło przewagę z pierwszego meczu, ale i po raz drugi pokonało Juventus Turyn, dzięki czemu awansowało do finału Pucharu Włoch i ma realne szanse na udział w Lidze Europy. Tym samym Bianconeri nie zdołają osiągnąć także ostatniego z zamierzonych celów.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie przeważali goście i chociaż z minuty na minutę coraz lepiej spisywało się Juve, to w 38. minucie Biancocelesti zasłużenie objęli prowadzenie, kiedy to znakomitym strzałem popisał się Mauro Zarate. Chociaż Stara Dama starała się odpowiedzieć, to do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Juventus rzucił się do ataku, ale zamiast doprowadzić do wyrównania, po jednym z kontrataków już w 52. było 2:0 dla rzymian. Wówczas fantastycznym uderzeniem popisał się Kolarov. Biało-czarni pomimo to nie rezygnowali i w 63. na listę strzelców zdołał się wpisać rezerwowy tego dnia Alessandro Del Piero. Później swoje szanse mieli David Trezeguet i Pavel Nedved, ale raz Czech trafił w słupek i raz jego uderzenie sparował Federico Muslera, podobnie jak to miało miejsce przy uderzeniu Francuza.

W 81. Mauro Camoranesi nie po raz pierwszy w karierze zachował się nieodpowiedzialnie i osłabił Juventus. Prawy pomocnik został ukarany czerwoną kartką, za faul na Matuzalemie i skomentowanie decyzji sędziego.

W pierwszym meczu także Lazio wygrało, tyle, że 2:1. Tym samym podopieczni Delio Rossiego pewnie i jak najbardziej zasłużenie zagrają w finale TIM CUP.

Juventus Turyn - Lazio Rzym 1:2 (0:1)
0:1 - Zarate 38'
0:2 - Kolarov 52'
1:2 - Del Piero 63'

Juventus: Buffon, Grygera, Mellberg, Ariaudo, De Ceglie, Marchionni (46' Camoranesi), Tiago, Marchisio, Giovinco (46' Nedved), Iaquinta (60' Del Piero), Trezeguet.

Lazio: Muslera, Lichsteiner, Siviglia, Rozehnal, Kolarov, Brocchi (55' De Silvestri), Ledesma, Matuzalem (72' Dabo), Foggia (62' Mauri), Rocchi, Zarate.

Żółte kartki: Marchisio, Camoranesi (Juventus) oraz Matuzalem (Lazio).

Czerwona kartka: Camoranesi 81' (Juventus).