PL: kolejna wygrana Manchesteru City. Kontrowersja w 2. minucie

Po dobrym meczu Manchester City pokonał na wyjeździe Leicester 2:0. Bramki dla gości zdobywali Gabriel Jesus w 45. minucie oraz Kevin De Bruyne w 49. minucie.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Kto wie, jak potoczyłby się mecz Leicester z nie mającym równych w Premier League Manchesterem City, gdyby w 2. minucie sędzia zachował więcej zimnej krwi. Wówczas Vincent Kompany sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Jamie Vardego. Arbiter pokazał kapitanowi gości jedynie żółtą kartkę.

Spotkanie byłego mistrza Anglii z aktualnym liderem toczyło się w szybkim tempie. Gospodarze długo nie ustępowali piłkarzom City. Jednak to goście potrafili stworzyć sobie klarowniejsze okazje. W 21. minucie strzał Leroy Sane końcami palców na róg wybił Kasper Schmeichel. Po drugiej stronie piłki kilka minut wcześniej we własnej bramce omal nie umieścił rozkojarzony w początkowej fazie gry Kompany.

W końcówce premierowej odsłony Manchester City przycisnął i chwilę przed przerwą objął prowadzenie. Piłka szła jak po sznurku. Raheem Sterling do Davida Silvy, ten do Gabriela Jesusa, który z bliska trafił do pustej bramki.

Po zmianie stron Leicester rzuciło się do ataku. W 48. minucie powinien być remis. W zamieszaniu w słupek uderzył jednak Harry Maguire. Przyjezdni wyprowadzili kontrę, którą strzałem w okienko wykończył Kevin De Bruyne. To trafienie ustawiło drugą połowę.

Prowadząc dwoma bramkami Manchester City w końcu zaczął kontrolować grę. Gospodarze sporo biegali, ale nie potrafili zagrozić Edersonowi. To goście powinni podwyższyć prowadzenie, jednak dobrze dysponowany w bramce był Schmeichel.

Leicester City - Manchester City 0:2 (0:1)
0:1 - Jesus 45'
0:2 - De Bruyne 49'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan, Harry Maguire, Christian Fuchs - Demarai Gray, Vicente Iborra (83' Shinji Okazaki), Wilfred Ndidi, Marc Albrighton (67' Kelechi Iheanacho) - Riyad Mahrez (83' Eliaquim Mangala) - Jamie Vardy.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones (31' Eliaquim Mangala), Vincent Kompany, Fabian Delph - Kevin De Bruyne (89' Ilkay Gundogan), Fernandinho, David Silva - Raheem Sterling (84' Bernardo Silva), Gabriel Jesus, Leroy Sane.

Żółte kartki: Maguire (Leicester) oraz Kompany (ManC).

Sędzia: Graham Scott.

AFC Bournemouth - Huddersfield Town 4:0 (2:0)