Ligue 1: ogromny niedosyt drużyny Igora Lewczuka

Girondins Bordeaux bardzo długo prowadziło z Olympique Marsylia, ale straciło gola w doliczonym czasie i ostatecznie tylko zremisowało 1:1.

Szymon Mierzyński
Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
Drużyna Igora Lewczuka otworzyła wynik już w 3. minucie, gdy do siatki trafił Nicolas de Preville i przez niemal całe spotkanie skutecznie tego skromnego prowadzenia broniła. "Pękła" dopiero w doliczonym czasie i w zamieszaniu w polu karnym remis dla OM uratował Morgan Sanson.

Reprezentant Polski znalazł się w podstawowym składzie Żyrondystów. Opuścił boisko w 80. minucie, a jego miejsce zajął Olivier Verdon. Kwadrans wcześniej były obrońca Legii Warszawa został ukarany żółtą kartką.

W pozostałych niedzielnych meczach także padły remisy. SM Caen podzieliło się punktami z OGC Nice, zaś Olympique Lyon dość niespodziewanie nie potrafił pokonać Montpellier HSC.

13. KOLEJKA LIGUE 1:

SM Caen - OGC Nice 1:1 (0:1)
0:1 - Pierre Lees-Melou 40'
1:1 - Ronny Rodelin 90+2'

Olympique Lyon - Montpellier HSC 0:0

Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 1:1 (1:0) 1:0 - Nicolas de Preville 3' 1:1 - Morgan Sanson 90+4'