Primera Division: Real Madryt wygrał 3:2 ze słabeuszem po... karnym na raty

Spore problemy z odniesieniem zwycięstwa z dużo niżej notowanym rywalem miał Real Madryt. Królewscy ostatecznie wygrali 3:2 z Malagą strzelając decydującego gola w 76. minucie. Cristiano Ronaldo do siatki trafił dobijając swój strzał z rzutu karnego.

Michał Piegza
piłkarze Realu Madryt cieszą się ze zdobycia gola Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt cieszą się ze zdobycia gola
Real od początku ruszył na walczącego o ligowy byt rywala i szybko objął prowadzenie. W 9. minucie z lewej strony dośrodkował Marcelo, Cristiano Ronaldo z pomocą obrońcy uderzył w poprzeczkę. Futbolówkę z bliska do siatki wbił głową Karim Benzema.

Wygrywając Królewscy przeważali, byli blisko podwyższenia wyniku, ale dobrze dysponowany w bramce gości był Roberto. W 18. minucie dość niespodziewanie Malaga doprowadziła do remisu. Fatalne rozegranie piłki pod własnym polem karnym. Przejął ją Keko i dośrodkował do Diego Rolana, który z zimną krwią wykorzystał okazję.

Radość przyjezdnych trwała zaledwie 3 minuty. W 21. z rogu dośrodkował Toni Kroos, a Casemiro głową wpakował piłkę do siatki. Malaga przegrywając zaatakowała, ale nie potrafiła sobie stworzyć klarownej okazji do wyrównania. To Real miał szanse, jednak m.in. Ronaldo nie potrafił pokonać bramkarza gości. Przyjezdni w doliczonym czasie zdobyli bramkę, arbiter nie uznał trafienia Paula Baysse dopatrując się faulu w ataku. Była to dyskusyjna decyzja sędziego.

W drugą połowę dobrze mogli wejść Królewscy. W 52. minucie Benzema wycofał do Kroosa, którego jego potężny strzał z dystansu świetnie obronił bramkarz. Sześć minut później ponownie był remis. Z ok. 25 metrów uderzył Gonzalo Castro, Kiko Casilla spóźnił się z interwencją i piłka znalazła się w bramce.

To rozwścieczyło Real, który zaatakował. Goście jednak potrafili rozbijać akcje Królewskich, a z czasem... przejęli na moment inicjatywę.

Decydujący moment meczu miał miejsce kwadrans przed końcem. W polu karnym Malagi sfaulowany został Luka Modrić, sędzia nie miał wątpliwości wskazując na "wapno". Strzał z rzutu karnego Ronaldo odbił Roberto, ale poprawka Portugalczyka znalazła drogę do bramki.

Malaga starała się po raz trzeci doprowadzić do wyrównania, ale goście nie potrafili już poważniej zagrozić Realowi.

Real Madryt - Malaga CF 3:2 (2:1)
1:0 - Benzema 9'
1:1 - Rolan 18'
2:1 - Casemiro 21'
2:2 - Castro 58'
3:2 - Ronaldo 76'

W 76. minucie Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Real Madryt: Kiko Casilla - Dani Carvajal, Raphael Varane, Jesus Vallejo, Marcelo - Lucas Vazquez, Casemiro, Toni Kroos (81' Theo Hernandez), Isco (62' Luka Modrić) - Karim Benzema (89' Borja Mayoral), Cristiano Ronaldo.

Malaga FC: Roberto Jimenez - Roberto Rosales, Luis Hernandez, Diego Gonzalez, Juan Carlos (36' Paul Baysse) - Keko (66' Juan Anor), Recio, Adrian, Gonzalo Castro - Adalberto Penaranda Maestre (61' Borja Baston), Diego Rolan.

Żółte kartki: Marcelo (Real) oraz Penaranda, Adriano (Malaga).

Sędzia: Jesus Gil.

Deportivo Alaves - SD Eibar 1:2 (0:1)
0:1 - Jordan 33'
0:2 - Charles 69'
1:2 - Burgui 90+1'

Czerwone kartki: Santos (Alaves) /45', za dwie żółte/ oraz Charles (Eibar) /83'/.