Ligue 1: Paris Saint-Germain lepsze od AS Monaco w hicie, cały mecz Kamila Glika

W hitowym spotkaniu 14. kolejki francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain okazało się lepsze od AS Monaco (2:1). Cały mecz w barwach zespołu z Monako rozegrał Kamil Glik, któy zaprezentował się poprawnie.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik w barwach AS Monaco Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik w barwach AS Monaco
Niedzielne starcie Monaco z PSG zapowiadało się ciekawie, ale to znajdujący się w bardzo dobrej formie goście byli faworytami tej konfrontacji i potwierdzili to miano, zwyciężając 2:1.

Paryżanie od początku chcieli narzucić swój styl gry, a aktywny był Kylian Mbappe Lottin, który już w 2. minucie mógł otworzyć wynik spotkania. Jednakże Francuz minął bramkarza i trafił w boczną siatkę.

Podopieczni Unai'a Emery'ego nie zamierzali zwalniać tempa i dopięli swego w 19. minucie, kiedy do siatki piłkę wpakował Edinson Cavani. Urugwajczyk wykorzystał dobre podanie od Juliana Draxlera.

Gospodarze nie prezentowali zbyt wielu argumentów do skutecznej walki, a w 52. minucie stracili drugiego gola. Wówczas Neymar wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po faulu na nim dokonanym przez Almamy'ego Toure.

Dwubramkowe prowadzenie jakby uśpiło paryską drużynę, co chcieli wykorzystać mistrzowie Francji, którzy postanowili odważniej zaatakować. Zespół z Monako strzelił kontaktowego gola z rzutu wolnego w 81. minucie, zaś jego autorem był Joao Moutinho.

Miejscowi piłkarze, chociaż ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, ostatecznie polegli 1:2 i do Paris Saint-Germain tracą w tabeli już 9 punktów.