Primera Division: Kolejny niesamowity powrót Sevilli! Z 0:2 na 3:2!

Sevilla przegrywała na wyjeździe z Villarreal 0:2, a mimo to zdołała wygrać spotkanie! Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tym sezonie na własnym boisku. W innym meczu ponownie poza meczową kadrą znalazł się Przemysław Tytoń.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
radość piłkarzy Sevilli Getty Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Sevilli
W środku tygodnia Sevilla przegrywała w Lidze Mistrzów z Liverpoolem 0:3, by po przerwie doprowadzić do wyrównania. W mediach szybko pojawiła się informacja, że po pierwszej połowie trener Eduardo Berizzo przyznał swoim piłkarzom, że ma raka prostaty. To właśnie jemu zawodnicy dedykowali wywalczony w niesamowitych okolicznościach remis. W weekend niemalże powtórzyli sytuację, tym razem jednak cieszyli się ze zwycięstwa.

Villarreal na własnym boisku w tym sezonie nie przegrał żadnego z 7 meczów. Passę przełamała dopiero Sevilla, choć do 56. minuty przegrywała 0:2. Bramki dla gospodarzy padały po błyskawicznych kontrach i skutecznych wykończeniach napastników - Cedrica Bakambu oraz Carlosa Bacci.

Pierwszy z nich zgromadził w tym sezonie już 9 goli, dzięki czemu jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Bacca trafił za to do siatki swojej byłej drużyny, w której występował w latach 2013-2015.

Sevilla w ciągu minuty doprowadziła do wyrównania. Po strzale głową kontaktowego gola zdobył Clement Lenglet, a po chwili do siatki trafił Franco Vazquez. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem goście wywalczyli jeszcze rzut karny, który na bramkę zamienił Ever Banega.

Sevilla wygrała 3:2 i plasuje się na 5 miejscu w tabeli ze stratą 2 oczek do Realu i Atletico. Villarreal jest za plecami swojego niedzielnego rywala.

***

Znów poza kadrą meczową Deportivo La Coruna znalazł się Przemysław Tytoń. Reprezentant Polski jest aktualnie trzecim wyborem trenera i do "osiemnastki" może wrócić tylko w przypadku kontuzji Rubena Martineza bądź Costela Pantilimona. Bez Tytonia Deportivo zremisowało 2:2 z Athletic Bilbao.

Taki samym wynikiem zakończyła się konfrontacja Realu Sociedad z Las Palmas. Co ciekawe, to pierwszy punkt ekipy z Kanarów po ośmiu porażkach z rzędu!

Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 2:2 (1:1)
0:1 - Markel Susaeta 16'
1:1 - Adrian Lopez 35'
1:2 - Inaki Williams 60'
2:2 - Fabian Schaer 76'

Real Sociedad - UD Las Palmas 2:2 (1:1)
0:1 - Tana 21'
1:1 - Willian Jose 31'