Bundesliga: Hamburger SV rozbił Hoffenheim, 1.FC Koeln bez przełamania

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Pixathlon / Hamburger SV
Newspix / Pixathlon / Hamburger SV

W niedzielę zakończono trzynastą kolejkę Bundesligi. Niespodziewanie Hamburger SV przed własną publicznością rozbił TSG 1899 Hoffenheim (3:0). Z kolei 1.FC Koeln zanotowało jedenastą porażkę w sezonie.

Hamburger SV odniósł ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Bundeslidze. Zespół ten wygrał z rywalizującym o miejsce w europejskich pucharach TSG 1899 Hoffenheim. Gospodarze już w 6. minucie objęli prowadzenie po pechowej interwencji gracza gości, Kevina Akpogumy.

HSV wyraźnie przeważało, ale drugiego gola zdobyło dopiero w 75. minucie. Wtedy to zaskakujący strzał posłał Filip Kostić, a golkiper gości nie zdołał odbić piłki. Z kolei w końcówce wynik meczu ustalił Gideon Jung, który uderzył z kilkunastu metrów nie do obrony.

Trwa kryzys 1.FC Koeln. Kolończycy nadal na swoim koncie mają tylko dwa punkty i w niedzielę zanotowali już jedenastą w tym sezonie porażkę. Po wygranej nad Arsenalem FC wydawało się, że Kozły złapią wiatr w żagle i rozpoczną odrabianie strat w Bundeslidze. Nic bardziej mylnego.

W 17. minucie Hertha Berlin objęła prowadzenie. Dużo szczęścia miał Vedad Ibisević, który znalazł się tuż przed interweniującym bramkarzem i piłka odbijając się od gracza Herthy wpadła do siatki. Ten sam piłkarz w 65. minucie podwyższył prowadzenie wykorzystując rzut karny.

Wyniki:

Hamburger SV - TSG 1899 Hoffenheim 3:0 (1:0) 1:0 - Kevin Akpoguma (sam.) 6' 2:0 - Filip Kostić 75' 3:0 - Gideon Jung 88'

1.FC Koeln - Hertha Berlin 0:2 (0:1) 0:1 - Vedad Ibisević 17' 0:2 - Vedad Ibisević (k.) 65'

Czy Hamburger SV utrzyma się w Bundeslidze?