Duży pech Karola Linettego. Reprezentant Polski nie zagra do połowy grudnia

Kontuzja mięśnia dwugłowego uda, której nabawił się Karol Linetty, jest na tyle poważna, że reprezentant Polski będzie wyłączony z treningów co najmniej do połowy grudnia.

Maciej Kmita
Karol Linetty Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Karol Linetty

Karol Linetty urazu doznał w tygodniu poprzedzającym mecz 14. kolejki Serie A z Bologną (25.11) i z jego powodu opuścił też spotkanie Pucharu Włoch z Pescarą Calcio (28.11).

22-latek może mówić o sporym pechu, bo na boisko ma wrócić dopiero w połowie grudnia, a to oznacza, że na pewno zabraknie go też w meczach ligowych z Lazio Rzym, Cagliari Calcio i Sassuolo oraz spotkaniu Pucharu Włoch z Fiorentiną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma być do dyspozycji trenera Marco Giampaolo na prestiżowy pojedynek z Napoli (23.12).

Co ciekawe, to pierwsza spowodowana kontuzją przerwa Linettego w grze, odkąd jest związany z Sampdorią, czyli od początku sezonu 2016/2017. Po raz ostatni pauzował z powodu urazu jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań - na przełomie marca i kwietnia poprzedniego roku z gry wykluczyło go pęknięcie żebra.

Linetty jest podstawowym zawodnikiem Sampdorii. Do czasu odniesienia kontuzji wystąpił w 12 z 13 ligowych spotkań i strzelił w tych meczach trzy gole.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Karol Linetty będzie podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski na MŚ 2018?