Ligue 1: sensacyjna porażka Paris Saint-Germain!

W meczu 16. kolejki francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain sensacyjnie przegrało 1:2 z okupującym dolną część tabeli drużyną RC Strasbourg Alsace.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
PSG w obecnym sezonie znajduje się w bardzo dobrej formie i w ostatnim czasie wygrywa spotkanie za spotkaniem. Liderzy mistrzostw Francji byli zdecydowanymi faworytami konfrontacji z RC Strasbourg, ale nie potwierdzili tego miana.

Od startu rywalizacji w Strasburgu przeważali goście, ale to gospodarze dość niespodziewanie w 13. minucie otworzyli wynik. Wówczas dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Dimitri Lienard, a bramkę strzałem głową zdobył Nuno Da Costa.

Taki obrót spraw podrażnił paryżan, którzy przez dłuższy czas bili głową w mur złożony z zawodników miejscowej ekipy.

Dopiero w 42. minucie wicemistrzom kraju udało się rozmontować defensywę rywali, zaś do siatki po asyście Adriena Rabiota trafił Kylian Mbappe Lottin. Ostatecznie pierwsza połowa zawodów zakończyła się remisem 1:1.

Wydawało się, że po zmianie stron podopieczni Unaia Emery'ego rzucą się do szaleńczych ataków, jednakże tak się nie stało. Piłkarze RC Strasbourg Alsace ambitnie przeciwstawiali się przeciwnikom, którym zadali drugi cios w 65. minucie. Tym razem Da Costa wcielił się w rolę asystenta, zaś potężnie pod porzeczkę uderzył Stephane Bahoken i strzelił gola.

Czas uciekał, natomiast PSG nie mogło przedrzeć się przez zasieki obronne gospodarzy. Nic nie zmieniło wejście Edinsona Cavaniego w 75. minucie i w końcowym rozrachunku doszło do sensacji, czyli przegranej lidera zmagań (1:2).

Ligue 1, 16. kolejka:

RC Strasbourg Alsace - Paris Saint-Germain 2:1 (1:1)
1:0 - Nuno Da Costa 13'
1:1 - Kylian Mbappe Lottin 42'
2:1 - Stephane Bahoken 65'

RC Strasbourg Alsace: Bingourou Kamara (72' Alexandre Oukidja) - Kenny Lala, Kader Mangane, Bakary Kone, Ernest Seka - Dimitri Lienard, Jean-Eudes Aholou - Martin Terrier, Jonas Martin, Stephane Bahoken (82' Idriss Saadi) - Nuno Da Costa (87' Jeremy Grimm).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche - Javier Pastore (81' Giovani Lo Celso), Adrien Rabiot (81' Marco Verratti), Julian Draxler - Angel di Maria (75' Edinson Cavani), Kylian Mbappe Lottin - Neymar.

Żółte kartki: Nuno Da Costa, Idriss Saadi, Dimitri Lienard, Jonas Martin (RC Strasbourg Alsace) oraz Yuri Berchiche, Neymar, Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain).

20 FC Metz 38 6 8 24 34:76 26

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain zakończy sezon 2017/2018 Ligue 1 z tylko jedną porażką na koncie?