LM: Juventus Turyn przypieczętował awans, czyste konto Wojciecha Szczęsnego

W spotkaniu 6. kolejki grupy D Ligi Mistrzów 2017/2018, włoski Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, pokonał grecki Olympiakos Pireus 2:0 i z drugiego miejsca awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Wojciech Szczęsny Getty Images / Marco Tacca / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Juventus był zdecydowanym faworytem starcia z Olympiakosem i musiał zwyciężyć, żeby być pewnym awansu do 1/8 finału LM bez względu na wynik konfrontacji FC Barcelona - Sporting Lizbona. W bramce gości pojawił się Szczęsny, a Gianluigi Buffon otrzymał wolne od trenera.

Od pierwszego gwizdka hiszpańskiego sędziego Davida Fernandeza Borbalana do ataku ruszyli goście. Pierwsze ostrzeżenie rywalom dał Paulo Dybala, a chwilę później - w 15. minucie - swój zespół na prowadzenie wyprowadził Juan Cuadrado, który zamienił na bramkę płaskie dośrodkowanie Alexa Sandro.

Turyńczycy po strzeleniu gola nie forsowali tempa i spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ostatecznie w pierwszej połowie konfrontacji już nic ciekawego się nie wydarzyło.

Po zmianie stron odważniej postanowili zagrać zawodnicy greckiego zespołu, którzy prezentowali się lepiej i między 57. a 58. minutą zmusili Wojciecha Szczęsnego do dwóch interwencji. Polak w tych sytuacjach spisał się bez zarzutu.

W ciągu ostatnich trzydziestu minut rywalizacji na boisku działo się niezbyt wiele. Sporo ożywienia w szeregi przyjezdnych wniósł Federico Bernardeschi, który po indywidualnej akcji przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny 2:0.

Liga Mistrzów, 6. kolejka gr. D:

Olympiakos Pireus - Juventus Turyn 0:2 (0:1)
0:1 - Juan Cuadrado 15'
0:2 - Federico Bernardeschi 90'

Olympiakos Pireus: Silvio Proto - Leonardo Koutris, Dimitris Nikolaou, Bjoern Engels, Omar Elabdellaoui - Panagiotis Tachtsidis, Alaixys Romao - Seba (46' Marko Marin), Vadis Odjidja-Ofoe (62' Kostas Fortounis), Felipe Pardo - Uros Djurdjević (71' El Fardou Ben Nabouhane).

Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio, Andrea Barzagli (70' Daniele Rugani), Medhi Benatia, Alex Sandro - Sami Khedira, Blaise Matuidi - Juan Cuadrado (84' Federico Bernardeschi), Paulo Dybala (62' Miralem Pjanić), Douglas Costa - Gonzalo Higuain.

Żółte kartki: Leonardo Koutris, Uros Djurdjević, Dimitris Nikolaou (Olympiakos Pireus) oraz Mehdi Benatia (Juventus Turyn).

Sędzia: David Fernandez Borbalan (Hiszpania).

Liga Mistrzów, gr. D 2017/2018

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 FC Barcelona 6 4 2 0 9:1 14
2 Juventus Turyn 6 3 2 1 7:5 11
3 Sporting Lizbona 6 2 1 3 8:9 7
4 Olympiakos Pireus 6 0 1 5 4:13 1

Czy Juventus Turyn awansuje przynajmniej do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2017/2018?