Serie A: Paweł Jaroszyński pomógł zatrzymać Romę

AS Roma zremisowała 0:0 na stadionie Chievo Werona w 16. kolejce Serie A. Paweł Jaroszyński był po raz pierwszy w jedenastce Rolando Marana na spotkanie ligowe. Mariusz Stępiński wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Paweł Jaroszyński WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Paweł Jaroszyński
Kariera Pawła Jaroszyńskiego w Weronie nabrała tempa. Od lipca do listopada balansował na granicy ławki rezerwowych a trybun. Po debiucie w Pucharze Włoch dostał kilka minut z Interem Mediolan. W niedzielę Jaroszyński był po raz pierwszy w jedenastce Chievo Werona na spotkanie w Serie A. Widać podobieństwa do losów Bartosza Bereszyńskiego w Sampdorii Genua. Także dla byłego Legionisty dużym testem był na początku mecz z AS Roma.

Cała defensywa Chievo dostała powód do radości przed pierwszym gwizdkiem. Giallorossi zaczęli bez Edina Dzeko, swojego najlepszego napastnika, którego zastąpił Patrik Schick. Czech to duży talent, ale do skuteczności Bośniaka dopiero próbuje równać. W 24. minucie strzelił płasko, ale świetnymi interwencjami po próbie Schicka i dobitce Gersona popisał się Stefano Sorrentino.

Na ławce rezerwowych rozpoczęli spotkanie Mariusz Stępiński oraz Łukasz Skorupski. Napastnik Chievo przegrywa rywalizację z Roberto Inglese, a bramkarz Romy z Alissonem. Wspomniani piłkarze byli w centrum wydarzeń w 12. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Brazylijczyk pomylił się w obliczeniach i nie wyekspediował piłki. Powinien za to wymierzyć karę Inglese, ale z bliska trafił w poprzeczkę. To była najlepsza sytuacja podbramkowa żółto-niebieskich w pierwszej połowie.

Rzymianie stanęli przed szansą na zmniejszenia o dwa punkty straty do Interu oraz Juventusu. Mieli jednak problem z trafieniem do siatki, a kilkakrotnie zatrzymywał ich Sorrentino. Weteran w bramce Chievo poradził sobie w 60. minucie z uderzeniem Maxime'a Gonalonsa. Po tej interwencji cieszył się ekspresyjnie. Niewiele później trener Eusebio Di Francesco wprowadził z ławki rezerwowych Dzeko. Nie udało się więc oszczędzić sił Bośniaka.

Także Chievo miało nowego napastnika na ostatni fragment pojedynku. Stępiński zastąpił Riccardo Meggioriniego. Dzeko i były piłkarz Ruchu Chorzów nie rozstrzygnęli meczu. Gracz Romy miał szansę, ale spóźnił się o sekundę do wstrzelenia w pole bramkowe. Chievo podniosło się więc po laniu 0:5 na stadionie Interu, Roma ponownie zgubiła punkty na wyjeździe.

Chievo Werona - AS Roma 0:0

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabrizio Cacciatore, Nenad Tomović, Alessandro Gamberini, Paweł Jaroszyński - Fabio Depaoli (73' Dario Dainelli), Ivan Radovanović, Samuel Bastien -Valter Birsa - Roberto Inglese, Riccardo Meggiorini (76' Mariusz Stępiński)

Roma: Alisson – Bruno Peres, Federico Fazio, Juan Jesus, Aleksandar Kolarov - Radja Nainggolan, Maxime Gonalons, Kevin Strootman (80' Cengiz Under) - Gerson (64' Edin Dzeko), Patrick Schick, Stephan El Shaarawy (72' Diego Perotti)

Żółte kartki: Depaoli (Chievo) oraz Strootman, Nainggolan (Roma)

Sędzia: Fabio Maresca