Piast - Legia: bezmyślne zachowanie kibiców. Petarda ogłuszyła Arkadiusza Malarza

W drugiej połowie meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa (0:1), kibice dali popis bezmyślności. Z trybuny za bramką Arkadiusza Malarza poleciała petarda, która wybuchła tuż obok bramkarza Legii.

Maciej Rowiński
Petarda ogłuszyła Arkadiusza Malarza Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Petarda ogłuszyła Arkadiusza Malarza

Arkadiusz Malarz padł ogłuszony na murawę i przez kilka minut dochodził do siebie. Lekarze Legii Warszawa udzielili pomocy bramkarzowi, któremu na szczęście nic poważnego się nie stało i mógł kontynuować mecz.

Piast Gliwice nie uniknie kary za bezmyślne zachowanie kibiców. Komisja Ligi zapewne surowo podejdzie do sytuacji, w której petarda ląduje na murawie, a zdrowie zawodnika jest zagrożone. Można się spodziewać kary finansowej oraz zamknięcia trybuny.

Warto przypomnieć, że za odpalanie pirotechniki na stadionie Legii podczas spotkania z Górnikiem, co doprowadziło do przerwania meczu, mistrzowie Polski dostali karę 70 tysięcy złotych i zakaz wyjazdowy dla kibiców Legii do końca sezonu zasadniczego.

Mecz Piasta z Legią zakończył się zwycięstwem Legii po golu Guilherme z rzutu karnego.

Czy kary za rzucanie przedmiotów na boisko powinny zostać zaostrzone?