Premier League: piękny gol dał wygraną Chelsea

Skromnie, bo tylko 1:0, ale w pełni zasłużenie Chelsea pokonała Southampton. Gola na wagę zwycięstwa pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Marcos Alonso.

Szymon Mierzyński
Chelsea FC Getty Images / Laurence Griffiths / Chelsea FC
Święci przystępowali do starcia z mistrzem Anglii po klęsce z Leicester City (1:4), mimo to postawili faworytowi twardy opór. Zwarli szyki w tyłach i przez niemal całą pierwszą połowę udanie wybijali go z rytmu. Ekipa Antonio Conte była jednak bardzo cierpliwa i tuż przed przerwą wreszcie dopięła swego. Fantastyczny strzał z rzutu wolnego oddał wtedy Marcos Alonso, piłka minęła mur i wpadła do siatki idealnie przy słupku.

Przy korzystnym wyniku The Blues grali już na luzie i gdyby w drugiej połowie nie zabrakło im koncentracji, pewnie zwyciężyliby wyżej. Zespół Maurizio Pellegrino zrobił zdecydowanie za mało, by pokusić się chociaż o remis. Jedynym zagrożeniem dla gospodarzy był Charlie Austin, który wszedł na boisko w 61. minucie i trzykrotnie uderzał na bramkę Thibauta Courtoisa. Tylko jedna z tych prób wywołała strach na trybunach Stamford Bridge, ale były snajper Queens Park Rangers uderzył w sposób sygnalizowany i Belg odbił piłkę.

Chelsea wygrała 1:0 i ma teraz 38 pkt. - tyle samo co Manchester United. Dorobek Southampton jest ponad połowę mniejszy. W osiemnastce meczowej Świętych po raz kolejny zabrakło Jana Bednarka.

W innych sobotnich potyczkach Brighton and Hove Albion bezbramkowo zremisowało z Burnley FC (w pierwszej połowie Glenn Murray z drużyny Mew spudłował z rzutu karnego), zaś Watford uległ u siebie Huddersfield Town aż 1:4 (oba zespoły kończyły zawody w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Troya Deeneya i Jonathana Hogga).

Chelsea FC - Southampton 1:0 (1:0)
1:0 - Marcos Alonso 45+3'

Chelsea FC: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Gary Cahill, Victor Moses (82' Davide Zappacosta), N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko, Marcos Alonso, Willian, Eden Hazard (74' Alvaro Morata), Pedro Rodriguez (68' Cesc Fabregas).

Southampton: Fraser Forster - Jack Stephens, Maya Yoshida, Wesley Hoedt, Cedric Soares (17' Mario Lemina), Oriol Romeu, Pierre-Emille Hoejbjerg (72' Sofiane Boufal), Ryan Bertrand, James Ward-Prowse, Manolo Gabbiadini (61' Charlie Austin), Nathan Redmond.

Żółte kartki: Marcos Alonso (Chelsea FC) oraz Maya Yoshida, Nathan Redmond, Maya Yoshida (Southampton).

Sędzia: Roger East.

Brighton and Hove Albion - Burnley FC 0:0

Watford FC - Huddersfield Town 1:4 (0:2) 0:1 - Elias Kachunga 6' 0:2 - Aaron Mooy 23' 0:3 - Laurent Depoitre 50' 1:3 - Abdoulaye Doucoure 68' 1:4 - Aaron Mooy (k.) 89'