Premier League: odrodzenie Crystal Palace trwa

Początek sezonu w wykonaniu Crystal Palace był koszmarny, ale teraz rezultaty są imponujące. W sobotę Orły pokonały na wyjeździe Leicester City 3:0 i uciekły ze strefy spadkowej.

Szymon Mierzyński
Charly Musonda (z lewej) oraz Luka Milivojevic (z prawej) Reuters / Tony O'Brien / Na zdjęciu: Charly Musonda (z lewej) oraz Luka Milivojevic (z prawej)
Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, a bohaterem został Christian Benteke. Belg otworzył wynik strzałem głową po dośrodkowaniu Androsa Townsenda, zaś później asystował przy trafieniu Wilfrieda Zahy.

Po przerwie za symulowanie faulu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Wilfred Ndidi i w tym momencie marzenia Lisów o piątym triumfie z rzędu prysły jak bańka mydlana.

Sukces ekipy Roya Hodgsona przypieczętował w doliczonym czasie Bakary Sako, który kapitalnym uderzeniem z 17 metrów posłał piłkę w okienko.

Crystal Palace wygrało pierwszy wyjazdowy mecz w obecnym sezonie, nie przegrało po raz siódmy z rzędu i awansowało z 18. na 14. miejsce w tabeli Premier League.

Leicester City - Crystal Palace 0:3 (0:2) 0:1 - Christian Benteke 19' 0:2 - Wilfried Zaha 40' 0:3 - Bakary Sako 90+4'

Czy Crystal Palace utrzyma się w Premier League?