The Championship: Rasiak show na Ricoh Arena

Fantastyczny mecz w barwach Watford rozegrał Grzegorz Rasiak. W 45. kolejce The Championship strzelił bramkę, zaliczył asystę i wywalczył rzut karny, który nie został wykorzystany. 18 minut w barwach Southampton zagrał Marek Saganowski.

Bartosz Zimkowski

W minionej kolejce Rasiak pojawił się na boisku po raz pierwszy od odniesienia kontuzji. Tym razem dostał szansę gry od pierwszej minuty w spotkaniu na Ricoh Arena przeciwko Coventry City. Jednak SkyBlues po 54. minutach prowadzili 2:0.

Wówczas do roboty wziął się właśnie Rasiak. Najpierw Ben Turner sfaulował go w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno", a kilka minut później Jobi McAnuff dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego i głową gola zdobył właśnie Polak. W 74. minucie Rasiak asystował przy trafieniu Tamasa Priskina i Szerszenie wygrały z Coventry 3:2. Polak na boisku spędził całe spotkanie i coraz głośniej mówi się o tym, że zostanie na Vicarage Road. Na razie jest tylko wypożyczony z Southampton.

Skoro mowa o Świętych, to ci zremisowali na St Mary's Stadium z Burnley 2:2. Marek Saganowski na boisku pojawił się na ostatnie 18 minut i nie strzelił bramki. Southampton jest drugim po Charltonie Athletic zespołem, który pożegnał się z The Championship.

Kolejny punkt do swojego dorobku dopisało Barnsley, które zremisowało z Wolverhampton Wanderers 1:1. Dla Wilków punkt ten oznacza, że zapewniły sobie pierwsze miejsce w drugiej lidze angielskiej. Dla Barnsley to także ważne "oczko", gdyż mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Jednak Norwich City swoje spotkanie rozegra w poniedziałkowy wieczór. Rywalem będzie Reading.

W drużynie Derby County zabrakło Przemysława Kaźmierczaka, który nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Barany wygrały z Charltonem 1:0. Natomiast niezwykle udany debiut zaliczył Roy Keane. Prowadzone przez niego Ipswich Town wygrało z Cardiff City aż 3:0 - i to na Ninian Park. Na ławce Ipswich całe spotkanie przesiedział Bartosz Białkowski.

W hitowym spotkaniu 45. kolejki The Championship Birmingham City przegrało z Preston North End 1:2 i nie zapewniło sobie bezpośredniego awans do Premiership. Blues za tydzień zagrają z Reading i jeśli przegrają lub chociaż zremisują, to mogą znaleźć się jedynie w strefie barażowej.