Serie A: Inter Mediolan gra coraz gorzej. Pościg ekipy Bartosza Salamona

Inter Mediolan przegrał drugi mecz z rzędu. W 18. kolejce były lider Serie A został pokonany 0:1 przez US Sassuolo. SPAL z Bartoszem Salamonem w podstawowym składzie zremisował 2:2 z Torino FC, choć szybko stracił dwa gole.

Henrique Dalbert (z lewej) oraz Matteo Politano (z prawej) Getty Images / Emilio Andreoli / Stringer / Na zdjęciu: Henrique Dalbert (z lewej) oraz Matteo Politano (z prawej)
Inter Mediolan przegrał w poprzedniej kolejce pierwszy mecz w sezonie z Udinese Calcio. Na stadionie US Sassuolo nie zdementował doniesień o swoim kryzysie. W pierwszej połowie Diego Falcinelli wyprowadził niżej notowaną drużynę na prowadzenie 1:0 i postawił Nerazzurrich pod ścianą.

W 49. minucie Mauro Icardi nie wykorzystał rzutu karnego. W ofensywie Interu szarpali również Antonio Candreva, Ivan Perisić oraz drugi napastnik Eder. Cała plejada podopiecznych Luciano Spallettiego nie znalazła sposobu na wyrównanie i właśnie takimi potknięciami Inter przekreśla swoją szansę na mistrzostwo Włoch. Do lidera SSC Napoli traci już pięć punktów, a nie tak dawno sam był na szczycie tabeli.

Torino FC to jedyna drużyna, która awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch, grając na stadionie wyżej notowanego przeciwnika. Uskrzydlona wyeliminowaniem AS Roma rozpoczęła mecz ze SPAL-em od zdobycia dwóch bramek w 10 minut. Autorem obu trafień był Iago Falque. Piłkarza Torino nie zatrzymała obrona z Bartoszem Salamonem w składzie. Beniaminek dopadł Byki po przerwie. Dla niego remis 2:2 był nagrodą za ambitny pościg, a dla turyńczyków rozczarowaniem.

Na formę nie mogą narzekać piłkarze Udinese Calcio. Po zmianie trenera na Massimo Oddo drużyna po pierwsze regularnie punktuje, a po drugie raduje kibiców licznymi golami. W pojedynku z Hellas Werona prowadziła 2:0 po 45 minutach, a po powrocie z szatni doprowadziła do wyniku 4:0. Paweł Bochniewicz przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych.