Polacy w austriackiej Bundeslidze / Bąk powraca do gry

Od piątku do niedzieli odbyła się 29. seria spotkań austriackiej 1. Bundesligi. W sobotę na boisku zmierzyli się ze sobą dwaj nasi rodacy - Adam Ledwoń oraz Jacek Bąk. Ostatni ze wspomnianych zawodników powrócił do składu swojej drużyny po wyleczeniu kontuzji.

Wojciech Święch

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - zespół naszego rodaka zmierzył się przed własną publicznością z SK Austria Kärnten. Reprezentant Polski pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy po raz pierwszy od końca lutego, kiedy to doznał urazu żeber. Nasz rodak zagrał całe spotkanie. W 70. minucie wpisał się do protokołu meczowego, gdyż ujrzał żółtą kartkę. Stołeczna drużyna poniosła u siebie porażkę w stosunku 0:1;

Adam Ledwoń (SK Austria Kärnten) - drużyna defensywnego pomocnika zagrała w stolicy kraju z Austrią (1:0). Polak przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. W 34. minucie pojedynku nasz rodak został ukarany kartką. Było to jego szesnaste "żółtko" w bieżącym sezonie ligowym;

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - defensor reprezentacji Polski nie pojawił się w kadrze na mecz przeciwko Austrii Kärnten (0:1);

Tomasz Rząsa (SV Josko Ried) - drużyna Polaka zmierzyła na wyjeździe ze Sturmem Graz. Nasz rodak cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Jego klub przegrał na boisku rywala 0:2;

Tomasz Wisio (LASK Linz) - klub polskiego defensora zagrał w Salzburgu z miejscowym Red Bullem. Polak pojawił się w wyjściowym składzie gości. W przerwie meczu został on zmieniony przez Mariano Nestora Torresa. Goście na wyjeździe doznali porażki aż 0:4.