Larissa gromi, Żurawski strzela!

W niedzielę popołudniu zespół AE Larissa w ramach 25. kolejki greckiej ekstraklasy podjął przed własną publicznością OFI Kreta. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się reprezentant Polski, Maciej Żurawski. Od samego początku spotkania nasz rodak wyróżniał się w szeregach miejscowych.

Wojciech Święch

Już w 2. minucie Polak został obsłużony ładnym podaniem przez Alexandre'a Silvę Cleytona. Żurawski znalazł się sam przed bramkarzem, ale go nie pokonał. Golkiper gości zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Cleyton.

W 18. minucie meczu Polak wbiegł w szesnastkę OFI, zwodem minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce - 2:0. W 22. minucie było już 3:0. Tym razem trafienie zaliczył Tümer Metin. Parę minut później Żurawski mógł podwyższyć wynik. Dopadł on do dośrodkowania z lewego skrzydła i uderzył głową. Alexandros Tzorvas popisał się znakomitą interwencją.

Zaraz po przerwie polski napastnik ujrzał żółtą kartkę. W 64. minucie Żurawski mógł zaliczyć asystę. Zacentrował on z prawej strony. Na 11 metrze do futbolówki dopadł Cleyton. Jednak po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka. W 64. minucie było już 4:0 po strzale Georgiosa Fotakisa.

Żurawski opuścił plac gry w 78. minucie, kiedy zastąpił go Jozef Kožlej. W 83. minucie meczu gola dla OFI zdobył Antonios Petropoulos. Rezultat spotkania na 5:1 w 89. minucie ustalił Fotakis.

AE Larissa - OFI Kreta 5:1 (3:0)
1:0 - Cleyton 3'
2:0 - Żurawski 18'
3:0 - Metin 22'
4:0 - Fotakis 64'
4:1 - Petropoulos 83'
5:1 - Fotakis 89'