Sandro Wagner już strzela. Bayern wygrał sparing w Katarze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Sandro Wagner (z prawej) w meczu z Al-Ahly

Bayern Monachium rozgromił katarski zespół Al-Ahli SC 6:0 (1:0). Pierwszą bramkę zdobył pozyskany niedawno napastnik Sandro Wagner. Robert Lewandowski pauzował z uwagi na uraz kolana.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę piłkarze Bayernu zakończą zgrupowanie w Ad-Dausze. Krótko przed wylotem do Niemiec podopieczni Juppa Heynckesa rozegrali spotkanie sparingowe z miejscową drużyną Al-Ahli SC. Bez większych problemów rozbili Katarczyków 6:0 (1:0).

W ataku monachijczyków wystąpił Sandro Wagner. W obliczu problemów zdrowotnych Roberta Lewandowskiego (zmaga się od pewnego czasu z urazem rzepki i w Katarze trenował głównie indywidualnie) Niemiec jest przygotowywany przez Heynckesa do występu w pierwszym meczu ligowym Bayernu, 12 stycznia w Leverkusen z Bayerem.

Napastnik pozyskany z TSG 1899 Hoffenheim od początku był bardzo aktywny. W pierwszej minucie trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Trzy kolejne uderzenia Niemca bronił bramkarz Al-Ahli Yazan Naim. W końcu jednak Wagner go pokonał. W 38. minucie uderzeniem głową otworzył wynik spotkania.

Zobacz pierwszą bramkę Wagnera po przyjściu do Bayernu

W przerwie Heynckes wymienił niemal całą jedenastkę. Na boisku pozostał jedynie Corentin Tolisso. I to właśnie Francuz trafił na 2:0. Kolejne gole dla Bayernu strzelali: Arjen Robben, Kingsley Coman, Niklas Dorsch i Niklas Suele.

W Bayernie - obok Lewandowskiego - zabrakło także Matsa Hummelsa (kontuzja) i Joshuy Kimmicha (choroba).

Al-Ahli SC - Bayern Monachium 0:6 (0:1) 0:1 - Wagner 38' 0:2 - Tolisso 58' 0:3 - Robben 58' 0:4 - Coman 69' 0:5 - Dorsch 74' 0:6 - Suele 88'

Skład Bayernu:

I połowa: Sven Ulreich - Felix Goetze, Jerome Boateng, Marco Friedl, David Alaba - Corentin Tolisso, Sebastian Rudy, James Rodriguez - Thomas Mueller, Sandro Wagner, Franck Ribery.

II połowa: Tom Starke - Rafinha, Lars Lukas Mai, Niklas Suele, Juan Bernat - Niklas Dorsch, Javi Martinez, Arturo Vidal - Arjen Robben, Corentin Tolisso, Kingsley Coman.

Czy Bayern Monachium wygra pierwszy mecz w Bundeslidze w 2018 r. (z Bayerem Leverkusen)?