Polacy w Grecji / Gol Żurawia, asysta Grzelaka

W weekend w Grecji odbyły się mecze 25. kolejki miejscowej najwyższej klasy rozgrywkowej. Dla Polaków szczególnie udana była niedziela. Kolejnego gola w Alpha Ethniki zdobył napastnik Larissy, Maciej Żurawski. Z dobrej strony pokazał się także Rafał Grzelak. Nie strzelił on bramki dla Skody Xanthi, ale zaliczył asystę przy trafieniu Tomasza Radzińskiego.

Wojciech Święch

Maciej Bykowski (PAE Véroia) - beniaminek zagrał na wyjeździe z drużyną Ergotelis. Nasz rodak wystąpił w szeregach gości w całym spotkaniu. Nie był on widoczny w tym meczu. Warto wspomnieć w zasadzie wyłącznie o akcji z 77. minuty. Polak znalazł się w polu karnym rywali, ale jego strzał nie był celny. Véroia na boisku przeciwnika doznała porażki w stosunku 0:2;

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub Polaka zmierzył się przed własną publicznością z Panathinaikosem Ateny. Były pomocnik Pogoni Szczecin znalazł się w wyjściowym składzie miejscowych. Polak w 68. minucie zacentrował z lewej strony w pole karne Zielonych Koniczynek. Do futbolówki dopadł reprezentant Kanady, Tomasz Radziński, który z ostrego kąta pokonał stołecznego bramkarza - 3:0. W 78. minucie Grzelaka na murawie zastąpił obrońca Spyros Vallas. Skoda odniosła ostatecznie zwycięstwo w stosunku 3:2;

Arkadiusz Malarz (Panathinaikos Ateny) - Zielone Koniczynki zagrały na wyjeździe ze Skodą Xanthi (2:3). Polak nie pojawił się na boisku. Jak zwykle w ostatnim czasie, musiał on między słupkami ustąpić miejsca Mario Galinoviciowi;

Maciej Murawski (Apollon Kalamarias) - defensor nie zagrał w wyjazdowym meczu z Levadiakosem. Drużyna Polaka przegrała 0:2;

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub Polaka podjął u siebie Tripolis Asteras. Obrońca pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. Przebywał on na murawie do 86. minuty, kiedy to zastąpił go Antonio González. PAOK przed własną publicznością przegrał z beniaminkiem w stosunku 0:1;

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - obrońca reprezentacji Polski zagrał cały mecz przeciwko Atromitosowi. Nasz rodak w 30. minucie popełnił błąd. Były obrońca Polonii Warszawa nie opanował właściwie piłki. Dzięki temu futbolówkę przejął Emanuel Perrone. Na szczęście dla Żewłakowa strzał Argentyńczyka w sytuacji sam na sam kolanem obronił Antonis Nikopolidis. Olympiakos odniósł u siebie zwycięstwo 2:0;

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z OFI Kreta. Były napastnik Lecha Poznań w 18. minucie zdobył gola na 2:0. Było to jego trzecie trafienie w greckiej ekstraklasie. W 47. mniucie "Żuraw" został ukarany żółtą kartką. Nasz rodak przebywał na placu gry do 78. minuty, kiedy to zastąpił go Jozef Kožlej. Larissa wygrała 5:1.