Puchar Ligi Francuskiej: zespół Kamil Glika w półfinale

AS Monaco zostało pierwszym półfinalistą Pucharu Ligi Francuskiej. Zespół Kamila Glika pokonał w meczu wyjazdowym OGC Nice 2:1. Polak grał przez całe spotkanie.

Michał Piegza
AS Monaco AFP / VALERY HACHE / Na zdjęciu: AS Monaco
Mecz znakomicie mogli rozpocząć gospodarze. W 2. minucie w dobrej sytuacji niecelnie z ok. 16 metrów uderzył Bassem Srafri. Odpowiedź Monaco była zabójcza. Kilkadziesiąt sekund później, piłkę po błędzie przejął Keita Balde i dośrodkował. Thomas Lemar tylko dostawił głowę.

Zdobyty gol uspokoił mistrzów Francji, uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Jednak to Monaco ponownie zdobyło gola. Trafienie Lemara z powodu spalonego nie zostało jednak uznane. W 18. minucie był już remis. Alassane Plea otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam uderzył w krótki róg. Po trafieniu sędzia potrzebował minutę, aby uznać gola. Trwała analiza VAR. System został wprowadzony we Francji w Pucharze Ligi.

Po wyrównującej bramce wciąż atakowali gospodarze. Monaco dopiero w końcówce pierwszej części ożywiło się. To wystarczyło, aby odzyskać prowadzenie. W 37. minucie do kolejnego dośrodkowania z prawej strony doszedł Adama Diakhaby i strzałem przy słupku trafił do bramki.

Po przerwie drużyny długo nie potrafiły sobie stworzyć okazji do zdobycia gola. Uderzenia były blokowane lub też próby były niecelne. W 64. minucie powinien być remis. Do niemal pustej bramki głową z kilku metrów uderzał Pierre Lees Melou, ale nie trafił. Lepszej szansy gracze z Nicei już sobie nie stworzyli.

W końcówce goście nie pozwolili rywalom na zbyt wiele i wygrywając na trudnym terenie zapewnili sobie awans do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej.

OGC Nice - AS Monaco 1:2 (1:2)
0:1 - Lemar 3'
1:1 - Plea 18'
1:2 - Diakhaby 37'

OGC Nice: Walter Benitez - Patrick Burner, Dante, Malang Sarr, Maxime Le Marchand - Pierre Lees Melou (68' Wylan Cyprien), Adrien Tameze, Jean Seri (81' Vincent Koziello) - Bassem Srarfi (77' Ignatius Ganago), Alassane Plea, Allan Saint-Maximin,

AS Monaco: Diego Benaglio - Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Andrea Raggi - Joao Moutinho, Fabinho - Thomas Lemar, Adama Diakhaby (67' Rony Lopes), Keita Balde (89' Kevin N'Doram) - Guido Carrillo (61' Stevan Jovetić).

Żółte kartki: Burner (Nice) oraz Diakhaby, Lopes (Monaco).

Sędzia: Clement Turpin.

AS Monaco awansuje do finału Pucharu Ligi Francuskiej?