Nowy lider - podsumowanie 27. kolejki II ligi gr. wschodniej

27. kolejka II ligi grupy wschodniej przyniosła zmianę lidera. Wiodący dotychczas prym w tabeli, zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie sprostał w Łowiczu Pelikanowi przegrywając 0:1. Potknięcie lidera wykorzystała Sandecja Nowy Sącz, która skromnie pokonała Jezioraka Iława.

Dominik Polesiński

Spotkanie w Nowym Sączu pomiędzy miejscową Sandecją, a Jeziorakiem Iława miało dwa oblicza. W pierwszej połowie obie drużyny nie zachwycały, a zagrożeń pod bramkami praktycznie nie było. W drugiej połowie obudzili się piłkarze Roberta Moskala. Przewaga Sandecji została udokumentowana w 56. minucie kiedy do siatki gości, strzałem z ostrego kąta, trafił Rafał Zawiślan. Zwycięstwo nad Jeziorakiem, przy porażce KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Pelikanem Łowicz dało gospodarzom awans na fotel lidera rozgrywek.

W Wysokiem Mazowieckiem Ruch według prognoz fachowców miał bezproblemowo ograć Stal Poniatową. Do przerwy po golu Tomasza Jakuszewskiego wszystko szło zgodnie z przewidywaniami i gospodarze prowadzili. W drugiej połowie nie mająca nic do stracenia Stal zaatakowała. W 80. minucie gospodarze dostali ostrzeżenie. Po składnej akcji Bartłomiej Mazurek trafił do siatki mlecznych, ale arbiter uznał, że nie wszystko było zgodne z przepisami i gola nie uznał. Chwilę później Stal doprowadziła do wyrównania, a gola zdobył Łukasz Dziedzic. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, błąd bramkarza Stali, który wypuścił z rąk łatwą do wyłapania piłkę, wykorzystał Dzidosław Żuberek. Po wyrównanym meczu Ruch wygrał ze Stalą 2:1.

Emocjonujący przebieg miało spotkanie Przeboju Wolbrom z Hetmanem Zamość. Gospodarze dwukrotnie przegrywali, a jednak schodzili z boiska jako zwycięzcy. Kapitalne zawody rozegrał strzelec dwóch goli Robert Kuta. Cichym bohaterem tego spotkania był Jarosław Rak. 33-letni napastnik zaliczył dwie asysty, a decydująca o zwycięstwie Przeboju bramka padła po dobitce jego strzału. - Żal, bo przegraliśmy na własne życzenie - mówili schodzący do szatni piłkarze gości z Zamościa.

Jednobramkowe zwycięstwa odniosły w 27. kolejce gier Concordia Piotrków Trybunalski i Górnik Wieliczka. Wigry Suwałki zaledwie 2:0 pokonały słabiutki ŁKS Łomża. Podział punktów miał miejsce w Stróżach i Aleksandrowie Łódzkim, gdzie Kolejarz grał z OKS 1945 Olsztyn, a Sokół podejmował Start Otwock.

Komplet wyników 27. kolejki II ligi grupy wschodniej:

Sandecja Nowy Sącz - Jeziorak Iława 1:0 (0:0)
1:0 - Zawiślan 56'

Przebój Wolbrom - Hetman Zamość 3:2 (0:1)
0:1 - Margol 35'
1:1 - Szlęzak 56'
1:2 - Kaczmarek 58'
2:2 - Kuta 78'
3:2 - Kuta 85'

Sokół Aleksandrów Łódzki - Start Otwock 2:2 (2:2)
0:1 - Wysocki 9'
0:2 - Kęska 30'
1:2 - Noga 33'
2:2 - Ł. Świętosławski 40' (karny)

Okocimski KS Brzesko - Górnik Wieliczka 0:1 (0:1)
0:1 - Jarosz 22'

Concordia Piotrków Trybunalski - Nida Pińczów 2:1 (0:0)
0:1 - Patejuk 49'
1:1 - Czubała 70'
2:1 - Fabich 77'

Pelikan Łowicz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
1:0 - Piosik 68'

Kolejarz Stróże - OKS 1945 Olsztyn 1:1 (1:1)
1:0 - Armatys 21'
1:1 - Koprucki 38'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Stal Poniatowa 2:1 (1:0)
1:0 - Jakuszewski 11'
1:1 - Dziedzic 83'
2:1 - Żuberek 90'

Wigry Suwałki - ŁKS Łomża 2:0 (1:0)
1:0 - Ołowniuk 20'
2:0 - Kleczkowski 83'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!