Sparingowo: Pogoń Szczecin pokonała drugą siłę regionu. Udane powitanie Błanika

Pogoń Szczecin wygrała 3:0 z Błękitnymi Stargard pierwszy sparing w okresie przygotowań. Na powitanie z nowym klubem Dawid Błanik asystował przy golu.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Błękitni Stargard trafili do planu przygotowań Pogoni Szczecin w ostatnim momencie. Pierwotnie pierwszym sparingpartnerem zespołu Kosty Runjaicia miała być Chojniczanka. Niemiec zmienił koncepcję i sprawdził w środku tygodnia, czy jego podopieczni nie zapomnieli w przerwie zimowej, jak gra się piłkę.

W podstawowym składzie Pogoni byli pozyskani zimą Dawid Błanik oraz Adam Buksa. Po przerwie w bramce wystąpił trzeci nabytek Łukasz Budziłek. Uwagę zwracała na siebie para stoperów. Jarosławowi Fojutowi towarzyszył w środku obrony Sebastian Walukiewicz, który w rundzie jesiennej nie zagrał nawet minuty w Lotto Ekstraklasie. W centrum pola wystąpił inny młody gracz, Sebastian Kowalczyk.

Aktywny w pierwszej połowie był Błanik. Pomimo sytuacji podbramkowych nie trafił do siatki Błękitnych, ale na pocieszenie asystował przy golu Adama Frączczaka. Najlepszy strzelec Pogoni uderzył z półwoleja na 1:0 w 42. minucie.

Szczecinianie się rozpędzili. Już pierwsza akcja totalnie zmienionej w przerwie jedenastki przyniosła gola na 2:0. Cornel Rapa wykorzystał podanie Jakuba Paprzyckiego. W 62. minucie Pogoń uruchomiła przeciwne skrzydło, skąd Spas Delew strzelił trzeciego gola. Bułgarowi pomógł rykoszet od nóg przeciwnika. Delew był naładowany energią i do końca szukał następnej bramki. Bezskutecznie.

Błękitni mają na przygotowanie się do rundy wiosennej miesiąc więcej niż Pogoń. Mecz z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy był ich drugim sparingiem. Wcześniej przegrali 0:4 z Hansą Rostock, więc nawet biorąc pod uwagę klasę przeciwników, nie zaimponowali formą. Latem potrafili przecież zremisować z Pogonią.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
1:0 - Adam Frączczak 42'
2:0 - Cornel Rapa 47'
3:0 - Spas Delew 62'

Pogoń:
Jakub Bursztyn (46' Łukasz Budziłek) - David Niepsuj (46' Cornel Rapa), Jarosław Fojut (46' Sebastian Rudol), Sebastian Walukiewicz (46' Lasza Dwali), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia) - Jakub Piotrowski (46' Tomasz Hołota), Rafał Murawski (46' Dawid Kort) - Adam Frączczak (46' Spas Delew), Sebastian Kowalczyk (46' Marcin Listkowski), Dawid Błanik (46' Jakub Paprzycki, 70' Rafał Maćkowski) - Adam Buksa (46' Adrian Benedyczak)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Szczecin będzie w wysokiej formie na początku rundy wiosennej?