Sparingowo: Chojniczanka postawiła opór Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 w sparingu z Chojniczanką. Ozdobą spotkania był strzał Tomasza Boczka przewrotką do bramki.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
W poprzednim sparingu Pogoń Szczecin wygrała 3:0 z Błękitnymi Stargard. Asystą i kilkoma rajdami błysnął Dawid Błanik. Na tle Chojniczanki Chojnice zarezentowali się nieźle Łukasz Budziłek oraz Adam Buksa, którzy również dołączyli zimą do zespołu Kosty Runjaicia. W 26. minucie napastnik oddał strzał z półdystansu, który obronił Radosław Janukiewicz. Do piłki wystartował Adam Frączczak i dobił ją na 1:0 do bramki.

Autsajder Lotto Ekstraklasy utrzymał prowadzenie tylko do przerwy. W drugiej połowie pozwolił się odgryźć liderowi Nice I ligi. Gol Tomasza Boczka na 1:1 był ozdobą meczu. Obrońca złożył się do przewrotki i przelobował Budziłka. Pojedynek wyrównał się, początkowo przeważała Pogoń, następnie chojniczanie opanowali sytuację na boisku.

Po stronie Pogoni warto odnotować kolejny występ Macieja Żurawskiego. To on dostaje na razie najwięcej szans od Runjaicia spośród juniorów starszych. Z powodu kontuzji nie gra Łukasz Zwoliński, natomiast do zdrowia powrócił Kamil Drygas. W Chojniczance wystąpiło pięciu byłych zawodników Pogoni. Mowa o Radosławie Janukiewiczu, Wojciechu Lisowskim, Przemysławie Pietruszce, Jakubie Bąku i Rafale Grzelaku.

Pogoń będzie przygotowywać się do rundy wiosennej jeszcze przez miesiąc. W środę wyleci na zgrupowanie do Turcji. Chojniczanka zostaje w Polsce, a pierwszy mecz o stawkę zagra dopiero w marcu. Sparing w Szczecinie był jej pierwszym w tym roku.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
1:0 - Adam Frączczak 26'
1:1 - Tomasz Boczek 54'

Pogoń: Łukasz Budziłek (68' Jakub Bursztyn) - Cornel Rapa (46' David Niepsuj), Sebastian Walukiewicz (46' Sebastian Rudol), Lasza Dwali (46' Jarosław Fojut), Hubert Matynia - Jakub Piotrowski (46' Rafał Murawski), Tomasz Hołota (67' Kamil Drygas) - Spas Delew (46' Marcin Listkowski), Dawid Kort (46' Sebastian Kowalczyk), Adam Frączczak (46' Ricardo Nunes) - Adam Buksa (67' Maciej Żurawski)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz (46' Grzegorz Wnuk) - Wojciech Lisowski (46' Karol Fila), Tomasz Boczek (90' Dawid Schulz), Piotr Kieruzel (46' Michał Markowski), Przemysław Pietruszka (46' Maciej Dampc) - Hubert Wołąkiewicz (46' Oskar Paprzycki), Paweł Zawistowski (46' Rafał Grzelak) - Jacek Podgórski (46' Jakub Bąk), Andrzej Rybski (46' Krzysztof Danielewicz), Adam Ryczkowski (46' Jakub Biskup) - Tomasz Mikołajczak (46' Emil Drozdowicz)

Czy Pogoń Szczecin i Chojniczanka zagrają w następnym sezonie w tej samej lidze?