Primera Division: Atletico i Valencia uciekają Realowi! Zobacz tabelę w Hiszpanii

Z porażki Realu Madryt skorzystały ekipy Atletico i Valencii. Zespoły wygrały swoje spotkania w ramach 19. kolejki Primera Division, dzięki czemu mają już sporą przewagę nad mistrzem Hiszpanii.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Antoine Griezmann (z lewej) i Bruno Peres (z prawej)

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Eibar 1:0. Jedyną bramkę po asyście Antoine'a Griezmanna zdobył Kevin Gameiro. Największym bohaterem stołecznego klubu był jednak golkiper - Jan Oblak.

Eibar przystępowało do spotkania na 7. miejscu w tabeli. Ekipa z Kraju Basków wygrała 4 z 5 poprzednich meczów i z dobrej strony pokazała się również w starciu z wiceliderem. W drugiej połowie gospodarze mieli wyraźną przewagę, a w samej końcówce zabrakło im zdecydowanie szczęścia. Szczególnie, że cudów w bramce znów dokonywał Oblak. Słoweński golkiper po 19 kolejkach tego sezonu ma na koncie aż 12 czystych kont!

Skromnie wygrała też Valencia. "Nietoperze" pokonały na wyjeździe Deportivo La Coruna 2:1 po fatalnym meczu golkipera gospodarzy. Ruben Martinez w pierwszej połowie przepuścił pod rękawicami strzał po ziemi Goncalo Guedesa.

Po zmianie stron Portugalczyk do gola dołożył asystę przy trafieniu Rodrigo. Tym razem piłkarzom Valencii znacznie pomógł rykoszet.

Nawet w kadrze meczowej Deportivo nie znalazł się polski bramkarz - Przemysław Tytoń.

Po 19 kolejkach Atletico ma aż 10 punktów przewagi nad Realem, z kolei Valencia 8. "Królewscy" mają jednak do rozegrania jeden zaległy mecz.

SD Eibar - Atletico Madryt 0:1 (0:1)
0:1 - Kevin Gameiro 27'

Deportivo La Coruna - Valencia CF 1:2 (0:1)

Pokaż całą tabelę

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Valencia skończy sezon na podium La Liga?