Puchar Francji: Paris Saint-Germain w kolejnej rundzie

Paris Saint-Germain w meczu 1/16 finału Pucharu Francji pokonało 4:2 EA Guingamp i awansowało do kolejnej rundy tych rozgrywek. W środowym spotkaniu goście dwa gole strzelili z rzutów karnych.

Artur Długosz
piłkarze Paris Saint-Germain Getty Images / Adam Pretty / Bongart / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain broni Pucharu Francji wywalczonego w poprzednim sezonie. W środowej potyczce 1/16 finału paryżanie zmierzyli się z EA Guingamp, zespołem zajmującym dziewiąte miejsce w Ligue 1.

Goście już w 6. minucie postraszyli PSG, które do tego spotkania przystąpiło bez kilku swoich gwiazd. Po ładnym strzale zza pola karnego Marcusa Coco Kevin Trapp nie dał się zaskoczyć. Coco zmarnował także dobrą sytuację w 13. minucie. Chwilę wcześniej natomiast po dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów niecelnie główkował Edinson Cavani.

W 21. minucie paryżanie objęli już jednak prowadzenie. Angel di Maria dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a celnym strzałem popisał się Adrien Rabiot. Cztery minuty później było już 2:0. Znów piłkę wrzucał di Maria, tym razem z rzutu wolnego. W polu karnym nieszczęśliwie interweniował Lucas Deaux, który skierował futbolówkę do własnej bramki.

W kolejnych minutach PSG szukało okazji na podwyższenie prowadzenia. Swoją szansę miał Cavani, który oddał piękny techniczny strzał z około 15 metrów. Świetnie obronił jednak Karl-Johan Johnsson. Zawodnicy EA Guingamp nie zamierzali się jednak poddawać i w 33. minucie strzelili swojego gola po tym, jak rzut karny dobrze wykorzystał Marcus Thuram.

Na początku drugiej połowy gospodarze groźnie zaatakowali. Bramkarza EA Guingamp próbował zaskoczyć Javier Pastore, a w ciągu kilku minut świetne szanse na gola miał także Edinson Cavani. Karl-Johan Johnsson spisywał się jednak znakomicie i bronił uderzenia rywali. W końcu jednak pokonał go Pastore, który popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu Juliana Draxlera.

To jednak nie był koniec emocji w tym meczu. W 74. minucie sędzia odgwizdał bowiem drugi rzut karny dla gości, który tym razem na gola zamienił Yeni Atito Ngbakoto. W samej końcówce spotkania gospodarze zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 89. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Marquinhos. Ostatecznie piłkarze Paris Saint-Germain pokonali EA Guingamp 4:2 i awansowali do 1/8 finału Pucharu Francji.

Paris Saint-Germain - EA Guingamp 4:2 (2:1)
1:0 - Adrien Rabiot 21'
2:0 - Lucas Deaux (sam.) 25'
2:1 - Marcus Thuram (k.) 33'
3:1 - Javier Pastore 64'
3:2 - Yeni Atito Ngbakoto (k.) 75'
4:2 - Marquinhos 89'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche, Javier Pastore, Giovani Lo Celso, Adrien Rabiot, Julian Draxler (78' Christopher Nkunku), Angel di Maria, Edinson Cavani.

EA Guingamp: Karl-Johan Johnsson - Jordan Ikoko, Pedro Rebocho, Christophe Kerbrat (63' Jeremy Sorbon), Felix Junior Eboa Eboa, Lebogang Phiri, Ludovic Blas (80' Yannis Salibur), Lucas Deaux, Yeni Atito Ngbakoto, Marcus Coco (74' Jimmy Briand), Marcus Thuram.

Żółte kartki: Yuri Berchiche, Giovani Lo Celso (Paris Saint-Germain).