Primera Division: kuriozalny "hat-trick" gracza Espanyolu. Zabójcza połowa Atletico

To była szalona niedziela dla zawodnika Espanyolu, Mario Hermoso, który strzelił 3 bramki, w tym 2... samobójcze. Z kolei Atletico w ostatnich 30 minutach zdobyło 3 gole w starciu z Las Palmas i umocniło się na pozycji wicelidera Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piłkarze Las Palmas po awansie do La Ligi radzą sobie w niej w bardzo dobrze Getty Images / Gonzalo Arroyo / Piłkarze Las Palmas po awansie do La Ligi radzą sobie w niej w bardzo dobrze
Dziennik "Marca" uznał, że Mario Hermoso w spotkaniu przeciwko Leganes zdobył "najbardziej surrealistycznego hat-tricka w historii La Liga". Defensor Espanyolu jest pierwszym w historii graczem Primera Division, który zdobył 2 samobóje i raz trafił do właściwej bramki w jednym meczu. 22-latek 2-krotnie źle przeciął lot piłki i pokonywał własnego golkipera. Natomiast w samej końcówce bramkarz gości tak piąstkował, że trafił futbolówką w twarz Hermoso, a ta wleciała już do siatki rywala.

Ostatecznie Leganes wygrał 3:2 z Espanyolem i już może szykować się do półfinału Pucharu Króla, w którym zmierzy się z Sevillą.

Atletico Madryt powiększyło do 6 punktów przewagę nad trzecią Valencią. Po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Króla gracze Diego Simeone długo męczyli się z przedostatnim Las Palmas, ale ostatecznie wygrali 3:0.

Wszystkie bramki padły po przechwytach na własnej połowie i błyskawicznych kontratakach. Bohaterem spotkania został autor pierwszego trafienia Antoine Griezmann, który dodatkowo 2-krotnie trafiał w słupek. Pozostałe gole zdobyli Fernando Torres i Thomas Partey.

CD Leganes - Espanyol Barcelona 3:2 (1:0)
1:0 - Mario Hermoso (sam.) 11'
1:1 - Marc Navarro 49'
2:1 - Guerrero 69'
3:1 - Mario Hermoso (sam.) 82'
3:2 - Mario Hermoso 88'

Atletico Madryt - UD Las Palmas 3:0 (0:0)
1:0 - Antoine Griezmann 61'