Sparingowo: Lechia Gdańsk pewnie pokonała Pogoń Siedlce. Debiut reprezentanta

Lechia Gdańsk pokonała 4:1 Pogoń Siedlce w sparingu rozegranym na stadionie przy ulicy Traugutta. W drugiej połowie w zespole z Gdańska zadebiutował Filip Mladenović, który dzień wcześniej podpisał kontrakt z Lechią.

Michał Gałęzewski
Błażej Augustyn (z lewej) i Marco Paixao (z prawej) Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Błażej Augustyn (z lewej) i Marco Paixao (z prawej)
Jeszcze niedawno nad Lechią Gdańsk wisiały czarne chmury. W końcu jednak zaświeciło światełko w tunelu. Do gdańskiego zespołu w ostatnich dniach dołączyli Ariel Borysiuk i Filip Mladenović. 12-krotny reprezentant Polski dostał jeszcze czas na przeprowadzkę z Anglii, Serb wszedł na boisko w 76. minucie.

Od początku meczu z 13. drużyną Nice I ligi Lechia przeważała, jednak nie potrafiła tego udokumentować. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku miał Simeon Sławczew, jednak strzał Bułgara obronił Rafał Misztal. W końcu w 34. minucie na rajd zdecydował się Sławomir Peszko, którego poniosła fantazja i po strzale sprzed pola karnego, strzelił celnie w lewy róg bramki siedlczan.

Po zmianie stron dużą szansę na podwyższenie rezultatu miał Marco Paixao, który jednak nie trafił głową do bramki Pogoni. Portugalczyk chwilę później wykorzystał wrzutkę Rafała Wolskiego i było już 2:0. Od tego momentu sporo do powiedzenia miała Pogoń. Najpierw karnego wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz, a w kolejnej akcji zawodnik drużyny z Mazowsza trafił w słupek.

Lechia zdołała odeprzeć ataki rywala z Nice I ligi. Doskonałe podanie Mato Milosa wykorzystał Rafał Wolski, a wynik ustalił Przemysław Macierzyński. Młody napastnik po tym jak był faulowany w polu karnym, sam podszedł na jedenasty metr i pokonał Przemysława Frąckowiaka. Lechia wygrała 4:1, odnotowując pierwsze zwycięstwo w sparingu przed wznowieniem rozgrywek.

Kolejny sparing gdańszczanie rozegrają 3 lutego, a ich rywalem będzie Chojniczanka Chojnice. Wcześniej, bo w środę 31 stycznia Pogoń Siedlce rozegra kontrolny mecz z Bałtykiem Gdynia.

Lechia Gdańsk - Pogoń Siedlce 4:1 (1:0)
1:0 - Peszko 34'
2:0 - M.Paixao 61'
2:1 - Tomasiewicz 64'
3:1 - Wolski 71'
4:1 - Macierzyński 89'

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes (62' Grzegorz Wojtkowiak), Gerson (62' Steven Vitoria), Adam Chrzanowski (46' Błażej Augustyn) - Paweł Stolarski (46' Mato Milos), Simeon Sławczew (62' Patryk Lipski), Daniel Łukasik (76' Filip Mladenović), Sławomir Peszko (46' Rafał Wolski) - Flavio Paixao (76' Paweł Stolarski, 87' Przemysław Macierzyński), Marco Paixao (62' Milos Krasić), Joao Oliveira (62' Jakub Wawrzyniak).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal (46' Przemysław Frąckowiak) - Damian Świerblewski, Maciej Wichtowski (87' Paweł Łydkowski), Mateusz Żytko (59' Arkadiusz Czarnecki), Daniel Chyła - Dariusz Zjawiński (59' Przemysław Płacheta), Piotr Mroziński, Dawid Polkowski (46' Jakub Szrek), Grzegorz Tomasiewicz (87' Dominik Barciak), Michał Bajdur (76' Dominik Kun) - Adrian Paluchowski (76' Paweł Garyga).

Żółte kartki: Sławczew (Lechia), Chyła (Pogoń).

Czy Lechia na koniec sezonu znajdzie się w pierwszej ósemce?