Ligue 1: pewny triumf Paris Saint-Germain w Lille, ładne gole Neymara i Lo Celso

W konfrontacji 24. kolejki Ligue 1 2017/2018, Paris Saint-Germain okazało się lepsze od Lille OSC (3:0), odnosząc 20. triumf w sezonie.

Tomasz Rosiński
Neymar (Paris Saint-Germain) Newspix / Dave Winter / Na zdjęciu: Neymar (Paris Saint-Germain)
PSG, lider rozgrywek, było zdecydowanym faworytem starcia z zespołem z Lille (17. lokata) i potwierdziło to miano, zwyciężając różnicą trzech trafień.

Od początku gra paryżan nie porywała, zresztą tak, jak w ich ostatnich spotkaniach. Podopieczni Unai'a Emery'ego mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. Gospodarze wykorzystywali słabszą dyspozycję paryskiej drużyny i przez dłuższy czas umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki.

Aktywni na skrzydłach byli Neymar oraz Angel di Maria, którzy co chwila nękali defensorów ekipy z Lille. Przyjezdni zdołali zaskoczyć obronę miejscowego zespołu dopiero w 45. minucie, strzelając klasycznego gola do szatni. Wówczas miękko w pole karne dośrodkował Neymar, a Edinson Cavani podał piłkę głową do Yuriego Berchiche'a, który zdobył bramkę.

Po zmianie stron Paris Saint-Germain kontrolowało boiskowe wydarzenia, ale jego kibice musieli czekać na kolejne trafienie do 77. minuty, kiedy to rzut wolny na gola zamienił Neymar. Brazylijczyk przymierzył w górny róg bramki z niespełna 17 metrów.

Goście kropkę nad "i" postawili dziesięć minut później. Wtedy to pięknym, technicznym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Giovani Lo Celso, który przelobował Mike'a Maignana.

Ligue 1, 24. kolejka:

Lille OSC - Paris Saint-Germain 0:3 (0:1)
0:1 - Yuri Berchiche 45'
0:2 - Neymar 77'
0:3 - Giovani Lo Celso 87'

Lille OSC: Mike Maignan - Fode Ballo Toure, Junior Alonso, Edgar Ie, Kouadio-Yves Dabila - Yves Bissouma (80' Thiago Maia), Hamza Mendyl (57' Nicolas Pepe), Ibrahim Amadou, Anwar El Ghazi - Ezequiel Ponce (67' Luiz Araujo), Thiago Mendes.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Yuri Berchiche, Thiago Silva, Marquinhos, Dani Alves - Javier Pastore (64' Lassana Diarra), Giovani Lo Celso, Marco Verratti (84' Christopher Nkunku) - Neymar, Edinson Cavani, Angel di Maria (72' Thomas Meunier).

Żółte kartki: Junior Alonso (Lille OSC) oraz Marco Verratti (Paris Saint-Germain).

Sędziował: Johan Hamel.

***

RC Strasbourg Alsace - Girondins Bordeaux 0:2 (0:1)

20 FC Metz 38 6 8 24 34:76 26

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain awansuje do najlepszej "czwórki" w Lidze Mistrzów 2017/2018?