Ligue 1: remis Olympique Marsylia, szansa dla AS Monaco

Podział punktów na inaugurację 25. kolejki Ligue 1. AS Saint-Etienne zremisowało z Olympique Marsylia 2:2 i ten wynik otwiera szansę dla AS Monaco, które może wkrótce wskoczyć na 2. miejsce w tabeli.

Szymon Mierzyński
Morgan Sanson (Olympique Marsylia) przy piłce Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Morgan Sanson (Olympique Marsylia) przy piłce
Na Stade Geoffroy-Guichard nie było kalkulacji i emocje zaczęły się już w 4. minucie, gdy ładnym strzałem przy słupku prowadzenie dał gościom Florian Thauvin. Miejscowi odpowiedzieli jednak bardzo szybko, a w drugiej połowie raz jeszcze potrafili odrobić straty. Stało się to za sprawą Roberta Bericia, który ustalił wynik na 2:2.

Remis sprawia, że Olympique Marsylia pozostaje na 2. pozycji w tabeli, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad AS Monaco. Mistrz Francji zmierzy się w sobotę z Angers SCO i jeśli sięgnie po pełną pulę, to sam będzie wiceliderem.

Na czele stawki jest Paris Saint-Germain, które powalczy o kolejne punkty w potyczce z Toulouse FC.