Bundesliga: Werder Brema ujarzmił Wilki. Jakub Błaszczykowski wciąż poza kadrą meczową VfL Wolfsburg

Werder w 22. kolejce Bundesligi odniósł ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Bremeńczycy na Weserstadion ograli 3:1 VfL Wolfsburg, który musiał sobie radzić między innymi bez kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.

Tomasz Rosiński
Werder Brema Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Werder Brema
Zespoły w Bremy i Wolfsburga w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy nie zachwycają, przez co muszą skupić się na walce o utrzymanie. Wpływ na taki obrót spraw ma również oczywiście duża ilość kontuzji w obydwu ekipach, a w szeregach VfL z urazem pleców wciąż zmaga się Błaszczykowski, którego oczywiście zabrakło w kadrze meczowej na niedzielne starcie.

Od początku potyczki warunki gry dyktowali gospodarze, a szybko strzelony gol dodał im pewności siebie. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu Zlatko Junuzovicia piłkę głową do bramki skierował Ludwig Augustinsson.

Kolejny cios podopieczni Floriana Kohfeldta zadali w 40. minucie. Wówczas pięknym uderzeniem sprzed pola karnego w prawy, górny róg bramki popisał się Florian Kainz.

Co prawda w 49. minucie Wilki zdobyły kontaktową bramkę, po tym jak wykonywany przez siebie rzut karny dobił Paul Verhaegh. Jednak Werder wciąż kontrolował boiskowe wydarzenia i odpowiedział na tego gola drugim trafieniem Kainza (72 min.). Już do końca konfrontacji nic się nie zmieniło i bremeńczycy triumfowali 3:1.

Bundesliga, 22. kolejka:

Werder Brema - VfL Wolfsburg 3:1 (2:0) 1:0 - Ludwig Augustinsson 4' 2:0 - Florian Kainz 40' 2:1 - Paul Verhaegh 49' 3:1 - Florian Kainz 72'