Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Komisja Ligi złagodziła karę dla Cracovii. Kibice wejdą na mecz Pasów z Legią Warszawa

Komisja Ligi Ekstraklasy SA złagodziła karę, którą 14 grudnia ubiegłego roku nałożyła na Cracovię w związku z zachowaniem jej kibiców w trakcie 195. derbów Krakowa.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
trybuny podczas 195 derbów Krakowa Agencja Gazeta / Jakub Porzycki / Na zdjęciu: trybuny podczas 195. derbów Krakowa

W trakcie rozegranych w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy derbów Krakowa kibice Cracovii kilkukrotnie użyli materiałów pirotechnicznych, a na początku drugiej połowy przez pięć minut obrzucali i ostrzeliwali nimi sektor fanów Białej Gwiazdy, w wyniku czego sędzia Krzysztof Jakubik był zmuszony do przerwania meczu, który został wznowiony dopiero po 21 minutach.

Komisja Ligi nie miała litości dla klubu z Kałuży 1 i nałożyła na niego karę zamknięcia stadionu podczas dwóch meczów Lotto Ekstraklasy oraz podczas jednego, najbliższego meczu z Wisłą Kraków, a także ukarała Pasy grzywną w wysokości 100 tysięcy złotych - najwyższą w historii ligi.

Na objęte karą spotkania 22. kolejki ze Śląskiem Wrocław i 24. kolejki z Legią Warszawa miały wejść tylko zorganizowane grupy młodzieży do 16. roku życia wraz z opiekunami. Mecz ze Śląskiem (2:1) już odbył się przy niemal pustych trybunach, ale po rozpatrzeniu wniosku Cracovii Komisja Ligi postanowiła złagodzić karę i zawiesiła wykonanie kary zamknięcia stadionu na jeden mecz ekstraklasy na okres próby sześciu miesięcy.

To oznacza, że kibice Cracovii będą mogli obejrzeć na żywo z trybun zaplanowany na 24 lutego mecz 24. kolejki z Legią. Decyzją krakowskiego klubu na trybuny zostaną jednak wpuszczeni tylko posiadacze karnetów. Po skandalicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas grudniowych derbów, władze Cracovii zaostrzyły bowiem przepisy dotyczące uczestnictwa w rozgrywanych przy Kałuży 1 meczach, a jeden z punktów nowego regulaminu mówi o tym, że prawo wstępu na obiekt mają tylko posiadacze karnetów - klub do odwołania zrezygnował z dystrybucji jednorazowych biletów.

Nie wiadomo jednak, czy kibice Cracovii pojawią się na trybunach, bowiem przed startem rundy wiosennej reprezentujące ich stowarzyszenie "Cracovia To My" ogłosiło bojkot domowych spotkań pięciokrotnych mistrzów Polski. Bojkot ma trwać "dopóki władze klubu nie podejmą racjonalnych rozmów z kibicami". Przy Kałuży 1 do odwołania nie będzie prowadzony zorganizowany doping, a fani zawiesili nawet prowadzenie tzw. sektora rodzinnego.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Tuzimek: Akcja z Peszko budzi we mnie obrzydzenie. A Sławek już nie dorośnie

Czy Cracovia utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
 • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
  Te kary są śmiesznie niskie, a oni jeszcze je zmniejszają! W ten sposób nigdy nie zapanuje porządek na polskich stadionach! Klubowi musi przestać się opłacać układ z kibolami, kary
  Czytaj całość
  musza boleć! Kara w wysokości jednio dniowego budżetu klubu to może być za rasistowski baner lub okrzyki takowe (i to jeśli to nie jest recydywa!), a za rzucanie w kogoś racami kara powinna tak zaboleć, że nikomu nigdy by to już do głowy nie przyszło!
  • 13MP 18PP Zgłoś komentarz
   Z jednej strony fajnie, że kibice (ci normalni) obejrzą mecz, ale z drugiej mańki to jest kompromitacja komisji ligi. Komisji, która istnieje tylko teoretycznie.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×