Puchar UEFA: Remis w Kijowie

Po nienajlepszym meczu, na stadionie imienia Walerego Łobanowskiego w Kijowie padł remis 1:1. Takim rozstrzygnięciem na pewno nie mogą być zadowoleni gospodarze, którzy przed rewanżem nie są w zbyt dobrej sytuacji, a zapowiadali, że nie tylko zwyciężą, ale i zrobią to do zera.

Adam Kiołbasa

Pierwsza odsłona zupełnie rozczarowała. Obie ekipy miały poważne problemy ze stworzeniem sobie bramkowej sytuacji, ale gospodarze w 22. minucie zdołali objąć prowadzenie, kiedy to samobójczym strzałem własnego bramkarza pokonał Czyhrynskyj.

Po zmianie stron nieco odważniej zagrali goście, ale do 68. minuty nie przynosiło to efektu. Wówczas bardzo cennego gola dla Szachtara strzelił Fernandinho, który zapewnił swojemu klubowi ważny remis. Warto odnotować, że w 76. minucie na placu gry pojawił się Mariusze Lewandowski.

Za tydzień dojdzie do rewanżu, który zostanie rozegrany w Doniecku i chociaż w lidze zdecydowanie lepiej spisuje się Dynamo, to faworytem będzie Szachtar.

Dynamo Kijów - Szachtar Donieck 1:1 (1:0)
1:0 - Czyhrynskyj (sam.) 22'
1:1 - Fernandinho 68'

Dynamo Kijów: Stanisław Bohusz, Betao, Goran Sabljić, Ayila Yussuf, Badr El Kaddouri, Carlos Correa (83' Florin Cernat), Ognjen Vukojević, Milos Ninković, Ismael Bangoura (46' Tiberiu Ghioane), Ołeksandr Alijew, Artem Miłewski.

Szachtar Donieck: Andrij Piatow, Darijo Srna, Ołeksandr Kuczer, Dmytro Czyhrynskyj, Razvan Rat, Tomas Hubschman, Igor Duljaj - Ilsinho (56' Willian), Jadson (76' Mariusz Lewandowski), Fernandinho, Luiz Adriano (46' Ołeksandr Hładkyj).

Żółte kartki: Vukojević, Correa (Dynamo Kijów) oraz Kuczer (Szachtar Donieck).

Sędzia: Konrad Plautz (Austria).