Bundesliga: krok Schalke 04 w kierunku europejskich pucharów

Schalke 04 Gelsenkirchen zrobiło ważny krok w kierunku europejskich pucharów. Przed własną publicznością zespół ten pokonał TSG 1899 Hoffeheim 2:1 i do wicelidera traci tylko punkt.

Łukasz Witczyk
piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
Obie ekipy walczą o miejsce w europejskich pucharach i ewentualna porażka mogła je drogo kosztować. Od pierwszego gwizdka do ataków rzucił się zespół z Gelsenkirchen i już w 11. minucie potwierdził swoją przewagę strzelonym golem. Po wrzutce Leon Goretzka odegrał do Thilo Kehrera, a ten strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Chwilę później mogło być 2:0, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim nie potrafili poradzić sobie z ofensywnym naporem rywali. W dodatku popełniali koszmarne błędy w defensywie. Tak było w 28. minucie, gdy obrońca gości podał piłkę pod nogi Breela Embolo, a ten nie miał problemu, by skierować piłkę do pustej bramki.

Gospodarze kontrolowali losy spotkania i na niewiele pozwalali rywalom. W końcówce goście zaczęli dochodzić do głosu i w 77. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Podanie Pavla Kaderabka wykorzystał Andrej Kramarić i dał przyjezdnym nadzieję na wywiezienie choćby punktu z Gelsenkirchen. Arbiter doliczył aż osiem minut, to gospodarze nie dali sobie wyszarpać wygranej i zrobili krok w kierunku europejskich pucharów.

Schalke 04 Gelsenkirchen - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (2:0)
1:0 - Thilo Kehrer 11'
2:0 - Breel Embolo 28'
2:1 - Andrej Kramarić 77'

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen awansuje do europejskich pucharów?