Mateusz Klich doceniony. Polak w "11" kolejki Eredivisie

Najważniejsze holenderskie media doceniły świetny występ Mateusza Klicha w niedzielnym meczu z Rodą JC Kerkrade (4:1) i umieściły go w swoich "jedenastkach" 24. kolejki Eredivisie.

Maciej Kmita
Mateusz Klich w barwach FC Utrecht East News / PyeongChang / Na zdjęciu: Mateusz Klich w barwach FC Utrecht

Za dwie asysty i poprowadzenie Utrechtu do efektownego zwycięstwa Mateusz Klich został doceniony przez "Algemeen Dagblad" i "Voetbal International". To pierwsze takie wyróżnienie polskiego pomocnika, odkąd pod koniec stycznia został wypożyczony do Utrechtu z Leeds United - zasłużył na nie już w swoim czwartym występie w barwach holenderskiego klubu.

Po transferze Klich nie potrzebował dużo czasu, by wskoczyć do "11" Utrechtu, a w spotkaniu z Rodą dał popis, do jakich przyzwyczaił, grając wcześniej w PEC Zwolle i Twente Enschede. W 13. minucie znalazł się z piłką na linii pola karnego rywali i choć nie miał wiele miejsca, zagrał nad obrońcami Rody tak precyzyjnie, że Sander van de Streek stanął oko w oko z bramkarzem i nie zmarnował stworzonej przez Polaka szansy, dając Utrechtowi prowadzenie 1:0.

W 63. minucie Klich znów asystował van de Streekowi. Tym razem w końcowej fazie kontrataku Polak zagrał w pole karne z prawego skrzydła, a 24-latek zamienił to podanie na gola na 3:0. Klich mógł mieć jeszcze jedną asystę, ale Zakaria Labyad nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, w której znalazł się dzięki podaniu tarnowianina.

Po 24 kolejkach Utrecht zajmuje 5. miejsce w tabeli Eredivisie. Zespół Klicha ma na koncie 41 punktów - dziewięć mniej od zajmującego najniższy stopień ligowego podium AZ Alkmaar.

Czy Mateusz Klich zagra jeszcze kiedyś w reprezentacji Polski?