Sparingowa sobota: katowicka próba generalna na remis

GKS Katowice zremisował 3:3 z Rozwojem Katowice w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną. Dziewięć goli padło w meczu Znicza Pruszków, a Olimpia Grudziądz ma nadal problem ze skutecznością.

Wojciech Kędziora (z prawej) Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: Wojciech Kędziora (z prawej)
Trenerzy katowickich drużyn zdecydowali, że ich podopieczni zagrają tercje po 45 minut. Niżej notowany Rozwój Katowice prowadził 2:0, następnie 3:2, po czym dał się dogonić GieKSie w 133. minucie. Dwa gole dla nowego zespołu Jacka Paszulewicza zdobył Paweł Mandrysz. Mniej imponująca jest forma strzelecka jego napastników. Do bramki nie trafili Grzegorz Goncerz, Wojciech Kędziora i Dalibor Volas. GKS Katowice przegrał w okresie przygotowań tylko jeden sparing z Miedzią Legnica, co daje kibicom nadzieję na dobre wyniki w rundzie wiosennej.

Licznik goli w sparingach Stali Stalowa Wola zatrzymał się na 57. Dla porównania w jej meczach w rundzie jesiennej padło 40 bramek. Na koniec okresu przygotowań drużyna z Podkarpacia odniosła swoje szóste zwycięstwo 3:0 z KSZO 1929 Ostrowiec Św. Gonić ją pod względem bramkostrzelności próbował Znicz Pruszków, którego gra kontrolna ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zakończyła się "radosnym" wynikiem 6:3.

Jaka jesień, taka zima w przypadku Olimpii Grudziądz. Trener Dariusz Kubicki nie poprawił jeszcze ofensywy biało-zielonych, którzy przez całą rundę jesienną strzelili 11 goli, a w okresie przygotowań siedem. Na koniec lutego Olimpia przegrała 0:1 z Gryfem Wejherowo. Wiktoria drugoligowca byłaby wyższa, gdyby wykorzystał rzut karny. Stanęło na jednym, ale bardzo efektownym trafieniu z dystansu Jana Sobocińskiego.

Za klubami ze szczebla centralnego ostatnia sparingowa sobota. Za tydzień początek rundy wiosennej w Nice I lidze i w II lidze.