Puchar Szkocji: Celtic walczy o półfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

We wtorek rozegrane zostaną dwa powtórzone spotkania 1/4 finału Pucharu Szkocji pomiędzy St. Mirren FC i St. Johnstone FC oraz Celtikiem Glasgow a Aberdeen FC. Pierwsze mecze, rozegrane 8 i 9 marca, zakończyły się remisami 1:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Kibice Celtiku mają nadzieję, że ich ulubieńcy w drugim meczu z Aberdeen nie popisza się ponownie tak rażącą nieskutecznością, jak na Pittodrie, gdzie The Bhoys zremisowali z Aberdeen 1:1 dzięki bramce Jana Vennegoora of Hesselinka w ostatniej minucie. W powtórzonym spotkaniu menedżer obrońcy trofeum Gordon Strachan nie będzie mógł skorzystać wyłącznie z Barry?ego Robsona, który nie może występować w barwach Celtiku w rozgrywkach pucharowych, bo reprezentował już w nich Dundee United. Ból głowy ma natomiast Jimmie Calderwood - na Parkhead na pewno nie pojawi się leczący uraz łydki Jeffrey De Visscher, oraz zapewne Richie Byrne, Stuart Duff, Jamie Smith oraz Derek Young.

Celtic Glasgow - Aberdeen FC / wt 18.03.2008 godz. 20:45

Typ Sportowych Faktów: 2:0

Wyrównanie zapowiada się drugie wtorkowe spotkanie, w którym zmierzą się dwie Święte jedenastki. Piłkarze St. Johnstone FC, podobnie jak ich koledzy po fachu z Aberdeen, byli bliscy zapewnienia sobie awansu już w pierwszym meczu, ale w końcówce spotkania St. Mirren zdołali doprowadzić do wyrównania. W powtórce, na Love Street, co prawda faworytem będą gospodarze, ale należy pamiętać, że podopieczni Gusa MacPhersona są jednym z najsłabszych drużyn w Scottish Premier League, w której smaku zwycięstwa po raz ostatni zaznała w połowie stycznia.

St. Mirren FC ? St. Johnstone FC / wt 18.03.2008 godz. 20:45

Ty Sportowych Faktów: 2:1